Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túlfogyasztás, Motorolajban...

Foregon kérdése:

Túlfogyasztás, Motorolajban benzin, Ingadozó alapjárat? Mi okozhatja ezeket e tüneteket egy injektoros motornál?

Figyelt kérdés

Túlfogyasztás, Motorolajban benzin, Ingadozó alapjárat!

Mi okozhatja ezeket a tüneteket egy injektoros motornál? Lambda szondára gyanakodtam, de a szonda kiszerelt állapotában is fenn áll a hiba ilyenkor ugye az ECU egy alap értékkel dolgozik, kb a 10-edig szerelőt kérdezem meg de ötlet sincs így itt próbálkozom!



2014. júl. 17. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha olajban benzin van akkor van szét van már hajtva vagy hengerfejes.
2014. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Írj a totalcar motordoktor rovatba szerintem, ha a szerelők is csak a fejüket csóválják nemvalószínű, hogy itt választ kapsz. Hengerfejproblémánál vizes habos szokott lenni az olaj és vagy fehéres füst, ha a motor kopott akkor meg a motorolajat eszi ezáltal kékeset füstöl, ez itt más.
2014. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zebra3328 ***** válasza:
Az én tippem gyújtáskimaradás. 1 vagy 2 hengerben nem ég el a benzin, ehelyett lefolyik az olajteknőbe a hengerfal és a dugattyú között. Vagy hibakódokat kell ellenőrizni ha lehet, vagy gyertyákat kábeleket, gyújtáselosztót, trafót(-kat) megvizsgálni. (Lehet még hengerfejbeli probléma is, de ez a legutólsó lehetőség.)
2014. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hiba kód nincs, a gyertyák égésképe meg szép volt, bár nem tudom, lehet hogy gyújtás kimaradásnál is lehetséges a szép égéskép.
2014. júl. 19. 23:55
 5/7 Zebra3328 ***** válasza:
Megvan már a hiba oka?
2014. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jövőhéten hozom el a szervizből, és a próbaút során kiderül.
2014. aug. 1. 17:39
 7/7 A kérdező kommentje:

A probléma megoldódott egy injektor tisztításon esett át a motor, plusz kapott két flakon injektor tisztítót mivel a kiszerelt befecskendező takarításakor sajnos az oda vezető "cső" alkatrészt nem pucolják ki csak magát a fejeket.

Egyszer tankoltam rossz kúton kényszerből és ez lett a vége, másnapra már 2 literrel többet evett.

2014. dec. 17. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!