Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megmarad-e az autó akkuja?

Kazsemestor kérdése:

Megmarad-e az autó akkuja?

Figyelt kérdés

Tegnap autóztam,elég rövid távokon,végén már elég lassan tekerte a motort,mígnem már csak kattant az önindító.Egyéb funkciók mentek (ablak felhúzás,központizár).Ott hagytam a kocsit,otthonról hoztam multimétert,meg egy használt akksit 12,4V-tal.Visszaérve kerek 12V-t mértem a saját akkumon.Csere,beindul a másikról,generátor 14.2-vel tölt.

Felraktam éjjelre töltőre az akkumat,már a csepptöltésnél járok,jelenleg 14V-ot tartja a töltő 0,3 amperrel.

Szerintetek megmarad az akkum? :)

Köszi



2014. júl. 19. 09:28
 1/6 kata kata ***** válasza:
Ha még nem indult el a szulfátosodás (zárlat)és még képes tárolni,akkor megmarad.Majd ha visszarakod kiderül.
2014. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az már haldoklik. A töltésed is lehetne pár tizeddel jobb, de ez még belefér.

A töltőnél hiába nézed, hogy mennyivel tölt, majd csak akkor derül ki, ha leveszed.

2014. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajna télleg meghalt az akku. :(

Levettem töltőről,13,6V volt benne,mire levittem a kocsiba,már csak 12,8.2X beindította a kocsit,aztán kész.

Már úton van az új,haver hoz egyet,mert ezt is árul...

Köszi azért!

2014. júl. 19. 13:14
 4/6 dirtboy ***** válasza:

próbálgasd még tölteni csak nagyobb áramerősséggel,nekem az új aku 8 Volt alá csökkent le,azt hittem szívbajt kapok.

kétfajta töltővel és néha töltés megszakítással hogy magasan tartsam az erősséget olyan szépen helyre hoztam hogy hibátlan azóta is.

2-3 napig tartott a játék mire kész lett,autóhifi dupla erősítővel szipkázza kb 90A-el de dinamika is van szépen,szóval tényleg jó lett.

2014. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az akksi nyugalmi kapocsfeszültsége 100% töltöttség mellett 12,6V. Ezért hülyeség volt újat venned.
2014. júl. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy a 12,8V megvolt benne,de.áramot már nemigen tudott leadni. Harmadszorra már alig forgatta a motort.Az új akku teker,mint állat...
2014. júl. 19. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!