Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországból autó behozatala...

Németországból autó behozatala egyedül hogyan kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Segitsetek hogyan kivitelezhető Nèmetországbòl akarok behozni egy toyota celicát vagy paseo-t.

Hogyan lehet kivitelezni kimegyek másod magammal autoval?Vonattal(?) ,de akkor városról városra eljutni sok idő.A teljes folyamat èrdekelne, nem kereskedővel akarom behozatni ,mert úgy nem látom mit veszek.

Átirásnál mire kell figyelni?Buktatók az autón kivül ?



#autó #Nèmetország auto vásárlás #auto behozatal külföldről
2014. júl. 19. 06:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem, igaz behozták, nem Németből, hanem Hollandból, de a csaj kiment nyaralni, és akkor látta meg az autót.

Repülővel ment ki, és pont autót akart venni. Ott vett egy ideiglenes rendszámot, és hazahozta.

Rá 3 napra, hogy hazahozta az autót, megvettem tőle.

Szerintem a Vonat időigényes, de nem annyira drága, mintha autóval mennél ki.

Számolj rá, hogy 100 € németbe egy 3 napos rendszám, amivel magyarországon is mászkálhatsz.

2014. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ideiglenes rendszám mièrt kellett?

Köszönöm az informáciokat!

2014. júl. 19. 12:20
 3/11 A kérdező kommentje:

A vásárlásnál tudna valaki segíteni,hogy miutána kifizettem az autot megvan a szerződés is írva, hogyan tudom haza hozni?

Adásvételivel mennem kell az adott város önkormányzatára az autora sárga vagy piros rendszámot érni?

2014. júl. 31. 18:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Német ideiglenes azért kell, hogy hazatudd hozni :)

És még marad 3 napod is, hogy elvidd a KPM-hez, és egyéb helyekre.

Jótanács: Mielőtt elhozod az autót, legalább egy héttel előtte kérj időpontot a kpm-nél.

Pofon nem vágnak ha mégsem viszed, de akkor már van egy fix időpontod.

Nekem azt mondták, hogy 7-10 nappal előre kérjem.

2014. júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitsèged!

Beszèltem a nèmet kereskedővel sárga rendszám ès vihetem is.Annyi kèrdès maradt a sárga rendszámot hol vehetem meg.

2014. aug. 2. 07:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szíves leírom a folyamatot, én most hoztam be egyet magamnak :)


1. kinézed az autót

2. keress valaki ismerőst a környéken, aki megnézné mert ott sem minden arany tudd meg keresekedő vagy magánszemély-e ez később sokat segít.

3. ha megnézték és azt mondják ok, akkor jön a következő.


Felmész egyik utitárskereső oldalra és megnézed ki fuvarozna el arra / én 22.000- ből mentem ki háztól-házig 1200 km-ert/. Ha kereskedő akkor segít kiállítattni egy 3 napos ideiglenes jogsit 100 euro/3 nap, a nevedre, a helyi okmányirodánál. Ha magánszemély akkor a jóindulatán múlik. Ha nem segít akkor az 2 nyelvű adásvételivel neked kell boldogulni az okmányirodában.... vagy a kinti ismerős segít ebben is ;). Kereskedőnél kötelező alkudni, töröktől ne vegyél autót :) Olasztól is csak akkor ha szervízkönyve végig vezetett. Hazafelé megtankolsz és indulsz. Ausztria határnál pályamatrica az új, nevedre szoló rendszámra, Mo-n detto.

Én belerakattam a szerződésbe, hogy 3 napig teljes garit vállal az autóra. Ez azért jó, ha bevállalja akkor okés az autó műszakilag, ha nem, akkor még átgondolhatod. Neki sem mindegy ha ausztriából kell hazavinnie a verdáját gáz esetén. Nálam olasz kereskedő bevállalta, mire kimentem a vasért, új aksi, új fékpofák voltak az autón. 700-ból 550-re alkudtam az autó árát.


Na akkor itthon van az autód a kapuban ugyebár...

Most a következőt teszed a kinti törzslappal adásvételivel elviszed az első forgalmi vizsgára... Nagyon szigorú és 50.000 körül van. Ott kap egy magyar törzslapot, műszaki lapot. Ezzel mész befizeted a helyi NAV-nál a reg.adót. Kapsz egy igazolást. /kiszámolni reg adó kalkulátorral lehet/. Közben megkötöd a kötelezőt! Ha mindez megvan, bemész az okmányirodába, bankkártyával kifizeted a vagyonosodási illetéket /van rá kalkulátor a neten/ ott kapsz forgalmit, rendszámot minden mannát :) kb 20-30.000 Ft-ért. utánna azonnal használható az autó. Kb ennyi. Remélem nem felejtettem el semmit. Ha valaki látja majd szól.

Buktatók:

ami kint a környezetvédelmi besorolás, az lehet hogy itt nem jó. Pl kint az enyém Euro 3-as volt, de itt csak 2-es.

Van a külföldi forgalmiban egy alszám a besorolásnál, az határozza meg. Kint a károsanyagkibocsájtás a mérvadó, itt meg a motortípus / ez csak tipp, ne vedd kézpénznek/.

Ha nincs aki kint segítsen, és nem beszélsz se németül, se Angolul akkor az ügyintézés nem bizti, hogy belefér 1 napba. Próbálj meg reggelre odaérni, mert ott sem non-stop a hivatal. Ha nem kerülsz sorra délután szállás sem árt./ezért jobb az ismerős....Nyugi az ismerősnek ismerősének az ismerőse is segít csak találj valakit/

számolj még kb 100000 ft-ot az itteni szervízre pluszban, mert olajcsere, vezérlés stb. úgyis cserés. És az sem árt ha átnézi a szaki műszaki előtt.

Kb ennyi ha kérdésed van szívesen válaszolok. Ja én egyedűl mentem ki a verdáért, nem kellett senkit vinnem.

2014. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm , hogy leirtad ilyen részletesen!


NAgyon sokat segített!

2014. aug. 11. 18:04
 8/11 A kérdező kommentje:

Lenne még kérdésem hátha valaki tud segíteni.

Milyen papirokat kell megkapnom, ha magánszemélytől veszem.

Kétnyelvű adásvételi + forgalmi + .....?

A kereskedőtől pedig számla+ forgalmi + ....?

2014. szept. 2. 20:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Adásvételi+forgalmi+Törzslap/kereskedőnél+számla/

Ez minden...

2014. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha nincs kint ismerősöd akkor velük meg tudod nézetni:


[link]

2016. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!