Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehetne régóta a...

Honnan lehetne régóta a sufniban porosodó simsonokat szerezni?

Figyelt kérdés
A disznóól mellett, a padláson, tanyákon rengeteg ilyen eldobott simson, meg másféle motor van, csakhát mégsem csöngethetek be minden házba, hogy van-e egy használaton kívüli simson. Hogyan lehetne ezeket "felkutatni"?

2014. júl. 20. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az információ, az a fontos... :) Ha nincs, akkor sajna nincs.


Én csinálom azt amit leírsz, papírokat ragasztgatni vagy utcán kérdezősködni szinte esélytelen.

Ismerősökön keresztül megtudni hol mi van vagy valami régi motorral forgalmas helyen megállva és a motorra érdeklődően nézőkkel szóbaelegyedve lehet találni ezt-azt.


Nekem a legkomolyabb "fogásom" ismerősön keresztül jött: beszélgettünk a mocikról, erre beugrott neki, hogy 5 házzal arrébb a néninél vannak motorok. Aztán a néni egyik rokonát megkértem, hogy szóljon pár jó szót az érdekemben, hogy a néni beengedjen.

Aztán amikor bejutottam nagyon meglepődtem és rögtön vásároltam is: Jawa 360, Superelastik oldalkocsi, MZ ETS, Pannonia...


Na de ilyen nem sok van már, vagy eladták, vagy kivitték a fémtelepre. Nagyon figyelmesnek, jól tájékozottnak és körültekintőnek kell lenni hogy az ember bármit "találjon".

2014. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem nagyfater szerzett egy simson start, 15 évet állt gyertya nélkül, képzelheted milyen meló volt leszedni a hengert... a dugattyúgyűrűk meg a persely összerohadtak, el kellett flexelnem a hajtókart, mert még kalapáccsal ütve sem mozdult meg a dugattyú :D
2014. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) hát akkor marad a kérdezősködés.
2014. júl. 20. 16:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem ezek a kincsek, nem az iphone meg ilyesmi, jó érzés újra "csatasorba" állítani őket.
2014. júl. 20. 16:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Hajtórudat elflexelni? Jézus... Fékfolyadék, gázolaj, melegítés, bármi, csak vágni ne kelljen, mert az drága.


Ilyen gépek jellemzően idősebb embereknél vannak elfekvőben - értelemszerűen a nagyszüleid korosztályától lenne érdemes érdeklődni. de ismeretlenül nem valószínű hogy beengednek bárhova, ezért írtam hogy ismerősökön keresztül...

2014. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, általában idősebbeknél van. Eddig még csak egy babettát sikerült így szerezni :D
2014. júl. 20. 16:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Ismeretség kell hozzá. Ha csak úgy rákérdezel valakire, akit nem is ismersz, akkor még ha tud ilyen motorról, akkor se mondja meg.

Én tudok pár veterán járműről a faluban, csak azokat nem adják el, pedig le vannak már állítva jó pár éve. Van egy idióta akinek ki van rakva a kerítés mellé egy Danuvia. Ott rohad szerencsétlen már hosszú évek óta, de ha rákérdez az ember, nem eladó mert fel lesz újítva...

2014. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Pontosan... itt is (kisváros) a papáknak ott a rohadó simson évek óta, de fel lesz újítva...
2014. júl. 20. 20:38
 9/11 A kérdező kommentje:
amikre eddig rákérdeztem, dettó ugyan ez: fel lesz újítva...
2014. júl. 20. 20:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor pedig a tulaj meghal, az örökösök hívnak valami lomis dzsipót, vagy kiviszik a méh telepre a többi "kacattal" együtt. :(
2014. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!