Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárláskor milyen...

Autó vásárláskor milyen trükköt alkalmaztok az eladóval szemben? Kitalált hibák?

Figyelt kérdés
Pl kipróbálod az autót és panaszkodsz hogy a szervó elment egy pillanatra vagy hogy te vmi nyikorgó hangot hallasz, vagy a motor túl hangos és vmi csörög.
2014. júl. 21. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki a saját autóját adja el nem hülye és ismeri minden hibáját, mivel ő használja.

A neppert meg ilyen gagyi szövegekkel nem tudod megetetni. Vagy szerinted nem feltűnő hogy mindent szarnak talál a vevő az autóban mégis meg akarja venni, miközben az általa elmondottak alapján a vételárat is rá lehetne költeni az autóra? Ha pofátlan a vevő és szidja mindenhol az autót akkor nem neki fogja eladni az eladó.


Egyszerűbb ha tüzetesen, akár szerelővel átnézed a kocsit, és ha valamit találsz arra udvariasan rákérdezel. Egy higgadt, rendes embernek szívesebben adják el az autójukat mint egy tahónak.

2014. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam hogy ócsárolom a kocsit.

Pl mondom hogy szerintem vmi zörög a motornál, vagy pl az úttartása nem jó...

2014. júl. 21. 19:38
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Az én trükköm, hogyha nekem megér annyit megveszem, ha nem nem.
2014. júl. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én valahol összemixelem az 1-est és a 3-ast. Megnézem a kínálatot, ha találok árban és felszereltségben megfelelőt, akkor átnézem és átnézetem, ha számomra vállalható az állapota akkor jöhet, ha úgy látom, hogy nem akkor nem.


Igazából lehetne alkudozni egy állapotfelmérés alapján, de mi van akkor ha az eladó azt mondja : " Menj barátom és vegyél ennyiből jobbat!"

Mert azért az autók árazása úgy 90%-ban tükrözi az állapotukat is, általában csak minimálisan vannak a reális áruk fölé árazva,mert azt az 50-100 000-ret úgy is lealkudják..

2014. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen gagyi "trükkökkel" 10-ből 9 magánszemély és 10-ből 10 nepper úgy hajt el a francba, hogy csak füstöl.
2014. júl. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

utolso en is igy tennek!


es megis mennyit akarsz a csoda trukkoddel lecsalni jerdezo?!


masreszt, nagyon jol tudom, ha vminek baja van, mert magam, v szerelo + magam szerelem.

2014. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
épp annyit hogy ha rövid idő belül megadja magát valami akkor ne fogjam a fejem hogy kiadtam érte egy csomó pénzt és az autó meg rossz.
2014. júl. 21. 21:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Ilyesmire akkor tudsz hivatkozni, ha a olyan jelentőshiábja van az autónak, ami nem várató a hirdetés alapján, meg az sem mindegy milyen autó. Meg mennyire ért hozzá az eladó, ha fogalma sincs, akkor lehet meg tudsz etetni vele valamit, de általában nem jellemző.
2014. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ennek kiszűrésére van egy elég jó, de viszonylag drága módszer. Egy részletes állapotfelmérés, ahhoz átnéznek mindent amit át lehet és van értelme. A kompresszióméréstől a hibakódokon át a csomagtér világításig mindent.


Persze az átlag magyar erre nem ad ki 20-30 000 forintot, mert az 5 megtekintett autónál már 100-150 000 forint. Amikor meg letérdel a turbó vagy két porlasztó akkor inkább kifizetik ennek a kétszeresét...


Nem trükközni kell, el kell fogadni, hogy a valós alacsony futásnak és a jó állapotnak felára van. Lehet venni X márka Y típusát adott motorral azonos évjáratban 900 000-ért is meg mondjuk 2 000 000-ért is, persze 10-ből 9 ember megveszi a 950 000-1 000 0000-s példányokat, mert ugyanazt tudja, mint a kétszer annyiba kerülő, közben meg...

2014. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, az ilyen kekeckedésre amit mondasz, annyit szoktam mondani, nem kenyérre kell a pénz, ne vesztegesd az időmet. Amúgy a cigók szoktak ilyen módszerekkel trükközni
2014. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!