Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 318i 2000-es évjáratú...

Nemesis0319 kérdése:

BMW 318i 2000-es évjáratú vélemény tapasztalatok, pozitív, negatív, dolgok alkatrész árak, és mire érdemes odafigyelni vásárláskor?

Figyelt kérdés

2014. jún. 25. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

[link]


Alkatrészárak a márka presztízséhez vannak igazítva, de van utángyártott is. Arra érdemes figyelni hogy ne egy lelakott példányt vegyél, hanem aminek gondos gazdája volt.

2014. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Helyedben nem venném meg. Régi. Sokat kell majd rá költeni. A karosszériára, a futóműre, a motorra, az elektronikára. Elvégre 14 éves autó. Ebben 118 lóerő van. Ha te lennék akkor csak a legkésőbbi évjáratú 318Ci-t venném meg 2005-től 2007-ig 150 lóerővel. Talán még a 2004-től 2005-ig gyártottat 143 lóerővel. Mert ezekben az N46B20 motor van, ami elég jóságos dolog. Azonban ilyet nehezen találsz. Ha találsz, drága lesz. De legalább nem kell rá sokat költeni egy darabig.
2014. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Normális használatra miért nem elég a 8 szelepes M43?
2014. jún. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne jó a 8 szelepes M43. Egyszerű megbízható motor volt. A tag szerintem arra utalt,hogy már régi maga az autó. Akkor igazán nagyon sok gond lehet már vele.

A régit megveszi és sokat kell költeni rá,százezreket.

Az újabbat megveszi és keveset kell rá költeni.

Majdnem ugyanott van. Csak az újabb,az hát csak újabb.

A régire meg hiába költ rá sok százezret,az értéke nem fog annyival nőni.

2014. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Értem. Szóval adott két autó, ugyanaz a modell csak eltérő a motor. Így látatlanban a 3 évvel idősebbre százezrekkel többet kell majd költeni, mint a fiatalabbra, aha, értem.


Esetleg az nem merült fel érvnek valamelyikőtökben, hogy az ilyen 110 ló körüli erőgépeket ( 316,318) esetleg normális használatra vették, nem rúgatásra? Mert sok kérdésnél már itt is megjelenik - még a régebbi E36oknál is - hogy nem kell a 6 hengerest megvenni, a 318is ( jelen esetben 16 szelepes N42 vagy N46 318i) is hozza majd ugyanazt a teljesítményt?

Mivel itthon veszünk autót ebből kifolyólag nem biztos, hogy ez egy jó pont az erősebb motorral szerelt változatok számára.

De ez csak az én véleményem :D

2014. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lényegében sok igazságot írtok, igen ritka az olyan típusú BMW kifogás ami nincs szét hajtva bár mondjuk minden használt autóra költeni kell de nem mindegy hogy mennyit a BMW valóban költséges olajcsere vezérlés stb... És ha ott gond van akár a motorral vagy elektronikai rendszerrel akkor az zsebbe nyúlós!! Lehet akkor jobb egy b4 pasit vagy egy be! Vélemény?
2014. jún. 26. 05:55
 7/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat B4 vagy egy B5 passat
2014. jún. 26. 05:57
 8/16 anonim ***** válasza:
Én komoly, drágán javítható elektronikai hibákról nem tudok. Kasztnit nézni kell, mert vannak rozsdás példányok, főleg ha sérült volt, ami BMW-nél nem ritka. N42 motort inkább kerülném, sok rosszatt hallottam rőluk, és mikor én néztem őket, 5-ből 4-nek olyan kartergáza volt, hogy meg tudtam számolni a tenyeremen az ütemek számát, úgy pöfögött az olajbetöltőn kifelé.
2014. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy B5 Passattal tényleg jobban járnál. Belülről akkora, mint egy kisebb nappali. TDI motorral a megbízhatóságra se lesz panaszod. Vezettem TDI-vel és 1.6 motorral is a szedán változatot, hiába mondják, hogy kis motor a kaszniba, még klíma használattal sem volt lomha és nem fogyasztott túl sokat. Ha benzineset akarsz és erőt, nyomatékot, akkor 1.8T motorral keresd.
2014. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek picit nagy a léba, neki az 1.6-os B6-os Passat vegyesben bever 10 litert. Ennyi benzinből járhatna 325i-vel is.

A Passat eggyel nagyobb méretkategória, nem rosszak csak oda kell figyelni vásárlásnál, mivel itthon elég felkapott autó és belehazudják még a jövő hetet is, csak hogy elvidd.

2014. jún. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!