Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes régebbi Yamaha DT,...

Érdemes régebbi Yamaha DT, vagy RD 50-est venni?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első motorom B-s jogsival vezetném. Olvasgattam már sokféle motorról, de valahogy ez fogott meg a legjobban. Mennyire lehet hozzájuk alkatrészt szerezni, mennyire megbízhatóak? Olyan 100000Ft-ot szánnék rá, de nem baj, ha olcsóbb.

2014. júl. 22. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek annyira szubjektív kérdések, hogy itt értelmes válasz nem lehet adni. Ha biztos akarsz lenni az alkatrészellátásban, akkor valami "járványszerű" motort vegyél, ami "mindenkinek van". Azzal meg az lesz a baj, hogy a futárok is azt használják...

Szerintem keress egy jó szerelőt, aki ért a tipushoz, a többi az ő dolga. Nekem Honda SH-m van. Az előzőt elektromos gondok miatt kellett eladni, mert nem volt hozzá használt/utángyártott alkatrész (induktor), cssak gyári...

Ha tetszik a típus és találsz egy szép páldányt (a hangsúly a mondat második felén) szerintem ne habozz. Mi mindegy, hogy mit mondunk. Te fogsz rajta ülni, élvezni/szidni. Ha most azt mondom, hogy vegyél inkább Honda SH-t még a saját szememben sem lenne meggyőző, mert attól, hogy nekem ez jött be.

Az, hogy kicsit öregek (80-as évek vége) azért elgondolkodtató lehet, számíts rá, hogy sokat kell keresni egy szép állapotú darabot, illetve tegyél félre egy (nem is olyan) kis pénzt a vásárlás utáni apróságokra:

*Karbipucolás (eddig mindig kellet)

*Volt, hogy pár 100 km alatt a jónak tűnő gumik elmorzsolódtak..

*Váltó olaj csere (csak minőségire)

*Akku csere (nem nagy tétel, de fáj, ha váratlan)

*Váratlan kiadások


Számíts rá, hogy a tervek szerint az 50-es mocikat is rendszámoztatni kell, tehát a 75-ös 80-as blokkak szereltek nagy buktát jelenthetnek...


Most ez jutott eszembe

2014. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi! Megnéztem a Hondát, és nekem semmi problémám más ajánlásával, meg az se zavar, ha mindenkinek olyan motorja van, mint nekem, csak annyi, hogy robogót nem szeretnék, mivel váltani szeretnék, és később nagyobb motorra szeretnék váltani. A másik amit kizártam, azok a Simsonok, mert szerintem brutális nehéz kifogni egy jó darabot.
2014. júl. 22. 13:38
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg az is érdekelne, hogy ki milyen motort ajánlana robogón, meg Simsonon kívűl. Amit a motorozási igényeimről tudni érdemes, hogy nekem nem egy 100-al repesztő gép kellene, hanem egy megbízható, amit sokáig tudok használni, amihez könnyen tudok alkatrészt szerezni, és még nem megy rá minden pénzem. Természetesen tudom, hogy kell majd költenem, de ne a legdrágább alkatrészigényű legyen, hanem olyan középkategória.
2014. júl. 22. 13:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok guru. Én úgy választottam, hogy elmentem a közeli "ócskarobogóshoz" (az utca végén van), és kiválasztottam azt, amelyik kényelmes volt (nekem az SH). Ha megvan a típus, lehet belőle szépet keresni...

Ha közlekedni szeretnél egyértelműen a japánokat ajánlom (a kisebb teljesítményért cserébe tovább bírják, mint az olaszok)

2014. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem Pegaso-m van, igaz 125-ös nem 50-es, de a 125-ös DT-től jóval erősebb.
2014. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hát nekem mindenképpen 50-es kéne, de az erő meg a sebesség nem izgat annyira, inkább a megbízhatóság és a hosszantartósság.
2014. júl. 22. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!