Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanács váltóolaj cserében?

Tanács váltóolaj cserében?

Figyelt kérdés

Ki szeretném cserélni a váltóolajat a fókámban. Tudnátok ajánlani valami jó minőségűt? Az ár most másodlagos a minőség a fő szempont! És milyen gyakran illő cserélni a váltóolajat? Kb hány liter kell?

2006 Ford Focus 1.6 benzin 100LE kombi, manuális váltóval.

Köszi előre is a válaszokat!



2014. júl. 25. 06:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Megnézted a váltót, van rajta olajleeresztő csavar (is)?
2014. júl. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még nem néztem. Olaj nívója nincs az biztos. Most fogok motor olajat cserélni hétvégén, megnézem azt is. Miért kérdezed amúgy?
2014. júl. 25. 06:57
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Váltóolajat ritkán kell cserélni, általában 200-300e km után elegendő, feltéve ha nem volt a váltóval gond.

A váltóólajak sűrűk (75W-90) minden esetben, kevesebb az adalék is mint motorolaj esetében, a váltó nem érzékeny, így tök mindegy hogy melyik márkát választod, alig van különbség.

A csere nem egyszerű, leengedéssel nincs gond, betölteni igen macerás.

2014. júl. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen? Ebben még csak 77.000 km van. Tudom, hogy elég körülményes feltölteni, multkor egy 2004-es focusban cseréltek váltóolajat, végignéztem.

Szerinted akkor hanyagoljam a cserét ha csak 2-300.000 km körül szoktak cserélni benne?

2014. júl. 25. 07:16
 5/18 anonim ***** válasza:
77e km utan biztosan nem kell olajat cserelni a valtoban, hacsak nem serult vagy megbontottk, esetleg tort benne valami.
2014. júl. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
2014. júl. 25. 08:40
 7/18 anonim ***** válasza:
Nincs előírva csereperiódus a váltóolajhoz. Az olajszintet lehet ellenőrizni és utántölteni ha kell. Az utántöltéshez Ford M2C 200-C specifikációjú 75W-90-es olaj kell. Az ellenőrző csavart, a váltó elején, a hűtő felé néző részén találod. 77e km-nél, max. az olajszivárgást kell ellenőrizni a váltó és motor környékén, ha nincs, akkor mehet tovább a gép.
2014. júl. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Amúgy fékbetétet is kell lassan cserélnem! Brembo betétekkel szemezek, mert jó áron hozzá tudnék jutni, de egyik ismerősöm azt mondta hogy gyári féktárcsához nem illő brembo-t rakni, mert túl hamar elkoptatja a tárcsát! Szerintetek? Én nem hinném hogy egy mezei brembo betét annyira más lenne, max esetleg a sport változat.
2014. júl. 25. 10:14
 9/18 anonim ***** válasza:
30%
Istenem, amikor a boyracer es az amator tuning-majszter egy szemelyben talalkozik... Vidd el azt a szerencsetlen autot egy normalis szervizbe, nezesd at, csereltesd ki amit ki kell, es hasznald arra amire valo: A-bol B-be kozlekedni.
2014. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért mert hozzá merek nyúlni az autómhoz, még nem vagyok boyracer és amatőr tuning majszter sem! Ha elromlik valami, kicserélem, ennyi. Ha nem vagyok biztos valamiben, megkérdezem, tudtommal erre való ez az oldal.
2014. júl. 25. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!