Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 318ti és 318is között mi...

Bmw 318ti és 318is között mi a különbség? A "ti" jelzés turbóra utal? (e36) Szerintetek megéri venni, és ha igen, akkor melyik? Compact vagy sedan?

Figyelt kérdés

2014. júl. 26. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Minek neked bmw ha abszolút nem ismered,magad se tudod mit akarsz és még ráadásul a googlet se tudod használni.
2014. júl. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már E36, akkor Coupe. Ha már Coupe akkor benzin. Ha már benzin akkor minimum hogy 6 henger.... Egy 320i-t megkostolhatsz kezdésnek. Hidd el, nem bánod meg:)
2014. júl. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem a ti az a compactok jelölése volt, semmi köze a turbóhoz.


Anno a 3-asokban kétféle 1.8-as motor volt ( igazából az egyik már 1.9-es volt valójában), a 8 szelepes 115 lovast 318i-vel jelölték, a 16 szelepes 140 lovast 318is-sel.

2014. júl. 27. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Màsodik,harmadik kommentelőnek köszi a válaszokat! :)

1. Kommentelő....ez az oldal azért van,hogy kérdezzenek. Az ilyen válaszokra egyáltalán nem vagyok kíváncsi

2014. júl. 27. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A ti jelölés a compactok sportosabb változatain van, elvileg a "turismo internazionale" kifejezés rövidítése. A 318 ti-ben és 318 IS-ben ugyanaz a motor van. A 318 Ti felirat a compact sportosabb verzióin szerepel, 318 IS jelölés pedig a cuope és sedan változatokon. Tehát a 318 Ti, és 318 IS modellekben az első években 1.8-as 140 lóerős, majd 1.9-es 143 lóerős motor volt. A compact-ban több sportos változatot is jelöltek ezen kívül még Ti-vel, pl. volt 116 Ti, ami 115 lóerős 1.6-os motor volt, míg a sima 1.6-os, 116i 101, majd 105. illetve van még a 323Ti, a 2.5 literes sorhatos 170 lóerős motorral. A sedan és kupé változatokban viszont csak a fentebb említett 1.8-as majd 1.9-es motorkkal ellátott modellek kapták az IS jelölést. az 1.9-es blokk később a hagyományos 316i modellekben is futott 105 lóerővel.


az hogy sedan, vagy compact kell, a te igényeid döntsék el. A compact az fiatalosabb sportosabb, bár kevésbé komoly megjelenésű, de egyedibb mint egy sedan. A combpact-ok és sedan-ok kb. egy árban mozognak hasonló állapotot tekintve, én ha compact-ot akarnék, akkor már inkább rendes coupe legyen, az az igazán szép, de azok drágábbak. A coupe-kban ugyanazok a motorok vannak, mint a sedan-ban és a touringban, kivéve a 318 TDS és 325 TD/TDS dízelek. compact-ban amint leírtam egyedüli 6 hengeres motor a 323i, a többi mind4 hengeres, és max. 1.9 literes, tehát nincs pl. 320i.

2014. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy megérheti venni egy jó állapotút, mert nem benzintemető, de összehasonlítva egy asrtra-val azért költségesebb. Ha neked érték az amit egy BMW nyújt pluszban, stílusban, sportosságban, hátsókerékhajtással, jó kormányzással és futóművel, akkor megéri, de ennek ára van, a jó utfekvést stb. Persze nem sok, sőt egy mai átlag autóal öszehasonlítva nem is több fenntartani, csak azt mondom hogyha korabeli választékból csak egy A-ból B-be autó kell, akkor ezeknél a BMW-knél jobb választás egy f astra, 3-as golf, vagy B4-es passat, csak mondtam pár példát...
2014. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Most sokat megtudtam ebből a kommentből :)

2014. júl. 31. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!