Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2-vel vezethető motorok (? )

A2-vel vezethető motorok (? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok mondani nekem olyan motorokat lehetőleg sport motorokat amik gyárilag 70Kw-osak? Mert az a helyzet hogy hamarosan be fogok újítani egy A2-es jogosítványt, és nem azért hogy majd 125-ös meg 250-es gépeket vegyek, hanem valami erősebbet, gyorsabbat. És azért kérdezem hogy nem-e tudtok 70Kw alatti motorokat, mert egy erősebb motort szeretnék, amit majd későbbiekben le szeretnék fojtani.

2014. júl. 27. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

A2-vel nem 70, hanem 35 kW a teljesítményhatár. Lefojtva meg nem viheted műszakira, mert nem hülyék ülnek az NKH-nál, tudják hogy vizsga után azonnal visszaállítanád az eredeti teljesítményére.


Másrészt elég ön- és közveszélyes hogy egy 2x olyan erős gépet veszel mint amire van rutinod. Az nem érdekel ha te töröd ki a nyakad, de ha a gyerekem is elsodrod akkor kezed összerakod hogy lebénulj annyira hogy ne érezz fájdalmat.

2014. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor nem lehet motort lefojtani 35Kw-ra? Mert én olyanokat olvastam hogy le lehet, de csak olyat ami gyárilag maximum 70Kw. Egyébként meg nem ön és közveszélyen motorozok. Több ezer kilométert lemotoroztam baleset nélkül. Nem az a típus vagyok aki azt hiszi hogy ő a sztráda császára, és egy kanyart nem tud bevenni.
2014. júl. 27. 00:25
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Hiába motoroztál több ezer km-et, azok aligha voltak 10 kW-nál erősebbek. Egy 70 kW-os motor kicsit máshogy reagál a gázra, nem véletlenül 24 év rá a korhatár.


Másrészt, ha ennyire érdekel ez a dolog, akkor keress rá konkrét jogszabályra, és ne alapozz olyanokra hogy valahol hallottad.


Lefojtani meg le lehet, csak nem fogod tudni levizsgáztatni.

2014. júl. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én egy Ducati Monster 620-ast néztem ki ami gyárilag 44Kw. Akkor az elhangzottak szerint én ezt akkor sem vizsgáztathatom hogy ha ez le van fojtva 35KW-ra és a forgalmiba is 35Kw szerepel?
2014. júl. 27. 00:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézegesd a hírdetéseket és idővel szerencséd lehet. A "lefojtatás" körülményes és drága. A rendőr meg nem hülye. Szerinted elhiszi egy 600as sport 25kw? :)))
2014. júl. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én ezt akkor nem értem. Több oldalon azt olvastam, hogy igen le lehet papírozni és fojtani motorokat, hogy A2-vel LEGÁLISAN lehessen vezetni de csak akkor ha a motor gyárilag nem több 70kw-nál. Most akkor hogy van ez? Történt valami változás?
2014. júl. 27. 01:37
 7/11 anonim ***** válasza:

"Több ezer kilométert lemotoroztam baleset nélkül."


Majd ha meglesz a százezredik kategórián belül, legalább két kategóriában, akkor majd mondhatod, hogy biztonságosan tudsz motorozni. De akkor már túl leszel néhány boruláson meg motorelhajításon, és alapból nem fogsz ilyet mondani.


Aki A1-gyel azzal kérkedik hogy párezer vagy pártízezer kilométeren már túl van, annak még messze nincs meg a kellő rutinja és tapasztalata egy 100 lóerős paripa üzembiztos terelgetéséhez.

2014. júl. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sceptic ebben teljesen igazad van! :) Hála istennek még nem borultam, de már egyszer kétszer elég közel voltam hozzá. Kanyarban kisodródás, stb. De ahogy mondják, két motoros van. Aki már esett, és aki esni fog! :)
2014. júl. 27. 04:26
 9/11 anonim ***** válasza:

A jogszabály lehetőséget ad a motor lefojtására, de eddig még nem nagyon találkoztam céggel, amelyik meg is csinálja.

Ezt úgy kell elvégezni, hogy te otthon házilagos módszerekkel ne tudd visszaalakítani, ezt meg kell terveztetni, NKH-nál engedélyeztetni, majd utána szintén náluk bevizsgáltatni, és vizsgáztatni.


Elméletileg átalakításnak minősül:

"A jármű átalakítása a már forgalomba helyezett (magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott) jármű olyan megváltoztatása, amely a járműre már meghatározott adat, illetőleg közlekedésbiztonsági vagy környezetvédelmi jellemző módosulását eredményezi"


"Az átalakított járművet - a sorozatszerűen átalakított járművekre meghatározottakat kivéve - időszakos vizsgálatra az NKH területileg illetékes regionális igazgatóságnál be kell mutatni. E vizsgálat elvégzésére a sorozatszerű átalakítást végző gépjárműfenntartó szervezetet az NKH Közép-magyarországi Regionális Igazgatósága - meghatározott feltételekkel - feljogosíthatja.

Ha az átalakított jármű a követelményeknek megfelel, az átalakítással létrehozott változást az NKH területileg illetékes regionális igazgatósága a jármű hatósági (forgalmi) engedélyébe, vagy ha az átalakítás tényét az okmányirodánál vezetik be (például a jármű vámtarifaszám szerinti besorolása megváltozik), akkor csak Műszaki adatlapra vezeti be."

2014. júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 44kW-ról lefojtott Ducatit simán levizsgáztathatód, ha már egyszer be lett írva a forgalmiba a 35kW, azt többet a kutya nem fogja vizsgálni műszakin. A2-vel pedig vezethető is, mivel az A2 35 kW-ig érvényes azzal a kitétellel, hogy a vezetett motor nem 2x akkora vagy nagyobb teljesítményről lett lefojtva.
2014. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!