Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha xt 125r típusú motorra...

Yamaha xt 125r típusú motorra nagyobb fogaskerék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a kérdésem lenne, hogy mennyire éri meg egy yamaha xt 125 r típusú motorra nagyobb fogaskereket tenni és mennyivel növelné meg a végsebességét?


Jelenleg egy 14 fogas van rajta és egy 15 ös vagy 16 osat szeretnék rátenni a végsebesség növelése miatt. Most 105-110 a vége (kihúzva).


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. júl. 27. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt fogják írni, hogy gyengébb lesz a motorod...ez látszatra igaz, mert ha csökkented az áttételt, akkor nőni fog a végsebesség, de sokkal tovább kínlódik a motor..szélcsen, egy személy, aztán talán 15-20-al többet megy..


ezt már sokan próbálták, nem vált be.


ugyanis ha változik az áttétel a te esetedben az indulás is nehezebb lesz..


én amikor egykerekezni akartam, mert erre gyúrtam, akkor a módosítás után ugrott mint a szél, a végsebesség csökkent vagy tizenöttel, miközben szétpörgött a motor, de könnyű volt egykerékre állítani..

nem javaslom, de megoldható.

2014. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom, hogy gyöngébb lesz a motor... :(

És azzal lehet korrigálni, hogy a hátsó fogaskereket kicserélem nagyobbra?

2014. júl. 27. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!