Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most állok nyári gumi csere...

Most állok nyári gumi csere előtt és még nem is csináltam ilyet. Ahogy néztem egy garnitúra kerék ára 35-90ezer között mozog. Mi alapján válasszak a sok márka közül?

Figyelt kérdés
Nem akarom az utolsó filléremet rákölteni, de nagyon gáz minőséget se szerencsés ilyen ügyben. Mik a kerülendő márkák, mire kell ügyelni? Ár érték arányba melyik márka számít jónak?
2010. jan. 10. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
a márkások mind drágák.. szerintem keress közép ár kategóriába gumit, mert nem azért adják drágábban a legolcsóbbaktól mert rosszabbak.. énis közép kategóriásat szoktam venni.. mondjuk nyári gummiig még várnék a helyedben
2010. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Az a legolcsóbb, ha nem veszel felnit, csak gumit, hogy milyet azt nehéz így megmondani. Sok teszt és akciós ajánlat van a neten.

Nekem csak elöl van téli gumi, mert én érzem a dinamikus erőátterhelődést (és keveset megyek kocsival), de ezt általánosságban nem tartom követendőnek.

2010. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak városon belül használom télen, akkor is ritkán, szóval anyagiak miatt a téli kimarad, de a műszaki miatt (amúgy is) februárig cserélnem kell.

Valami konkrét márka ami kerülendő, vagy középkategóriás ami jó?

2010. jan. 10. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:

évek úta michelint használok minden gépen ami otthon van télen nyáron.

Amit még jónak mondanak (és itthon gyártják) a Hankook. (ezt haver használja.)

2010. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

A méret megadásnál láttom, hogy 175/65R14 ez eddig tiszta is lenne, de utánna jön az hogy 82Q.

Mi az a 82Q? Már csak azért is, mert ahogy a neten nézem van 82T meg "H", és egyéb betü jel, de "Q" sehol se.

2010. jan. 10. 21:34
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

a sebesség index az

2010. jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Az én szempontjaim:

1. ne kelljen csereberélni, tehát marad a 4 évszakos

2. tapadjon (fékezés száraz/nedves/havas/jeges úton, mivel ezen múlik, hogy "mögötte" vagy "benne" áll meg a kocsi)

Kiindulási alapom az adac (német autóklub) és az öamtc (osztrák) gumitesztje volt, csak épp a súlyozásukat (mi alapján jó szerintük) figyelmen kívül hagyva.

2010. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Négyévszakos gumi nem létezik! Nézzél fel a Racing bazárra egész jó árban vannak fenn gumik akár felnistől.
2010. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Négyévszakos létezik, bevált. Hóban lehetne jobb is, ettől függetlenül az év végi legnagyobb hó sem fogott ki rajta. Városi használatra meg éppen nem kell jobb. A mostani 1-2 hetes havas-jeges időszakokra enyhe túlzás lenne téligumikba ruházni, a kollégám meg a 30%-os nyári tappancsokkal is igen jól boldogult az eddigiekben (ettől, meg attól, hogy kevésbé értékes a kocsim, még nem követném a példáját). Ahol a 4 évszakos kevés, oda hólánc kell, a nyári tapadását illetően pedig több kívánnivalót hagyott a pirelli nyári maga után, mint a 4-es goodyear.

Általános tanács, hogy komoly márkába érdemes beruházni, mert a párezres guminkénti többlet egy elkerült koccanásnál megtérülhet. A fent említett pirelli pl. nem volt egy napon említhető a bridgestone-al, a barum téli a michelin alpin-al, míg a goodyear-ben én megtaláltam a megfelelő kompromisszumot. Ha meg hó/jég se volna, csak nyárival mennék, mert ez a +7 fok egy vicc, ha jó minőségű gumiról van szó, pl. bridgestone nyári után a síkos utat leszámítva visszalépés volt tapadásban a michelin téli. De kinek az elmélet, kinek a gyakorlat.

2010. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt ilyen hülyeséget írnál kicsit nézz utána,hogy mi a külömbség a téli ill. nyári gumi között! Azt írd meg légyszi melyik az a négyévszakos gondolkodó gumi márka :)

Köszi!

2010. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!