Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj a mitsubishi...

Mi lehet a baj a mitsubishi lanceremnek (1993), mert megyek vele városban kb 3 kilóméternyi utat, olyan forró a motorháztető mint a vulkán?

Figyelt kérdés
Termosztát csere lesz? vagy valami dugukás valahol? Ja igen és a szervóm is 60%-al rosszabb...erőssebben kell kormányoznom,megy még erőlködés nélkül de azért érzem hogy erősebben kell tekernem a kormányt.

2014. júl. 28. 13:02
 1/9 A kérdező kommentje:
1 hete vettem gyönyörű állapotban 150.000 forintért, de ugye az axiál rudat (kormány összekötőt) cserélni kell majd rajta, vezérműszíj az még jó állapotban van , meg egy olajcsere lenne...ennek tudatában vettem meg.De azt nem tudtam hogy ilyen rövid időn belül ennyire felmelegszik a motor, hát ez így nem lesz hosszú életű, inkább nem megyek vele sehova..a venti sem kapcsol be...
2014. júl. 28. 13:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Van benne elegendő mennyiségű hűtővíz?

Ventilátor hőgomba jó?

Termosztát jó?

2014. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elegendő a hűtővíz igen,termosztát nem tudom hogy jó e, faterom arra gyanakszik és testvérem, tesóm gépész és öregem ugye 55 éves és rengeteget szerelt autót de már nem akar ezzel élni, csak a termosztátra gyanakodnak.Tesóm azt mondt ahogy ennek kampó, ne tegyek meg vele nagy távokat csak itthon a városban menjek vele de akkor is csak keveset ameddig nem csinálják meg.A hűtőventillátor nem forog, na most..vagy a venti szart be vagy a kapcsoló nem érintkezik jól... én személy szerint zöldfülű vagyok ehhez.
2014. júl. 28. 13:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehát van egy autód amiben a termosztát kuka esélyes + a hűtőventillátor sem megy te meg addig hajtod, hogy megolvajdon a motorháztető? Szerintem ebben a tempóban hipp-hopp hengerfejes lesz a gép és ha ott megáll a kár akkor szerencsés vagy.
2014. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha csak a ventilátor lenne rossz, attól tudnál vele menni rendesen. Ettől függetlenül az is rossz, vagy a hőgomba, vagy maga a ventilátor.


De itt van valami más baj is, tényleg valószínű, hogy termosztát. Vegyétek ki, tegyétek fel főni a tűzhelyre, és nézzétek meg, hogy kinyit-e. Ha kinyit, akkor jó. Illetve akkor nem túl jó, mert már hengerfejes. A motorolajba nincs víz? Nem habos?

2014. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, mikor bemelegszik a motor, a hűt meleg, vagy hideg?

Gyanítom, hogy hideg, és azért nem kapcsol a ventilátor.

A ventilátorhoz egyenlőre ne nyúljatok.

Ja, és én rövidebb utakra sem használnám, mert egy termosztátcseréből könnyen lehet hengerfejtömítés csere is.

2014. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szántóvető ***** válasza:
szedd ki a termosztátot aztán próbáld ki úgy a kocsit.ettől függetlenül a ventinek be kellene kapcsolnia.a hőmérő óra működik egyáltalán?
2014. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
150.000-ért robogót kell venni, nem kocsit...
2014. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tudod kedves utolsó válasz adó, még mindig biztonságosabb 4 keréken mint kettőn és ugye nem ázol el, nem beszélve arról hogy utazhatsz... a robogóról nem mondható el hogy utazz a családdal.


Most csináltunk egyébként egy teljes olajcserét,olajszűrő cserét is... Ez volt eddig 9500 forintba összesen...és még hátra van a többi.Cserélünk benne egy pár dolgot és és a ventit is fixre kötjük, atermosztátot meg kidobjuk a francba belőle, és egybe lesz kötve a nélkül.Max új termosztátot rendelek bele ha kell.De remélem ezek után már nem lesz gond vele.Még a vezérlést cseréltessük ki rajta ami 22.000be lesz meg az axiál rudat a futómű miatt, egy heggesztés a kipufogón és kész is.Ha ezek után is melegszik, akkor tovább vizsgáljuk a dolgot.

2014. aug. 1. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!