Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó HIFI a semmiből? - kezdő...

Autó HIFI a semmiből? - kezdő segítséget kér!

Figyelt kérdés

Vettem egy 20 éves használt autót, rádió nincs benne, de bele van szerelve 2 db (állítólag jó minőségű) 50 wattos hangszóró. Az előző tulaj a rádiót - és a kábeleit - csipőfogóval operálta ki, tehát egy rádió beépítése igen körülményes lenne.

Szeretnék egy nagyon amatőr hangrendszert, vagyis azt, hogy megszólaljon a két hangszóró, és egy Jack csatlakozóval tudjam üzemeltetni a telefonomról.

Fejegységet, 4 csatornás erősítőt, kormányra szerelhető gyorsgombokat... nem szeretnék!

Csak, hogy minél olcsóbban megszólaljon a 2 hangszóró.

Tudtok segíteni?


Előre is köszönöm



2014. júl. 30. 05:10
 1/4 Nincki ***** válasza:

A dolgod sajnos nem túl egyszerű, mert ki kell találnod, hogy melyik kábel micsoda. Mielőtt a hangszórókhoz nyúlnál meg kell keresned a kapcsolt és a fix 12V-ot, ezeket külön-külön szigeteld le mielőtt véletlen hozzáér valamihez és zárlatot csinál! Majd keresd meg a két hangszóróhoz melyik kábelek mennek és a jack dugóra így kösd be:


[link]


Ha a hangszórókhoz 2-2 szál vezeték megy akkor a testeket kösd össze és úgy forraszd be a jack dugóba, ha csak 1-1 szál akkor a levágott kábelkötegből azt is ki kell keresni melyik a test.


ha ez megvan az összes többi lógó szálat szigeteld le külön-külön, mielőtt zárlatot csinál!

2014. júl. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erősítő nélkül pedig hiába dugod a hangszórókat a telefonba, alig fog szólni!
2014. júl. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy alap fejegység szinte már filléres dolog,szerintem sokkal biztonságosabb,mintha a telefonodat kapirgálnád vezetés közben..
2014. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Én is hallottam, hogyha simán beleforrasztom egy jack dugóba akkor nem igazán fog szólni :(

2014. júl. 31. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!