Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az auto vezetes rejtelmeit...

Katalin13@ kérdése:

Az auto vezetes rejtelmeit tanulom, ezert egy tapasztalt vezeto segitseget kernem! Valaki megtudna mondani, h ez miert tortent? Koszonom elore is!

Figyelt kérdés
A szokasos modon elinditottam az autot: kuplung teljesen betolva, kulcsforditas es uresbe be! De tortent, h a kulcsforditast kovetoen, felbogott a motor, nem ertettem, h mivan igy levettem a labam a pedalrol es elindult az auto, persze szerencsem volt, h hatramenetben volt, mert termeszetesen a fal allitott meg, valahogy kiesett, h fekeznem kellene, minden olyan gyors volt!

2013. jan. 16. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kedveském, nem a kulcsfordítás után rakjuk üresbe, hanem előtte (ha nem úgy volt) ... a felbőgést meg az okozta, hogy lányos zavarodban a gázra is rátapostál ... egyébként meg 13-14 évesen hogyan jutsz egyedül egy autóhoz és a kulcsához? (szerencséd, hogy nem állt mögötted senki)
2013. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A felbőgés? Ilyenkor télen ugye hideg minden, a kocsi motorja is. Nem részletezném jobban (ha mégis szeretnéd akkor szólj), a lényeg hogy több benzin kell neki mint amikor meleg, elindításhoz főleg. A modern kocsik ezt saját maguk szabályozzák, így tőled függetlenül megemelkedik az alapjárat.

Pl. anyám WagonR-je csillaggarázsban áll, indítás után nagyon szépen felpörög 2000-es fordulat környékére a motor.

Ha bemelegedett akkor visszaesik az alapjárat a normális szintre.


A kuplungot ilyen esetben ne ereszd fel amíg nincs üresben a váltó - a magasabb fordulatszám miatt képes elindulni, míg normális esetben mondjuk lefulladna.

2013. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
4%

hát egy szóval, balf@sz vagy!

én így csinálom!!

beülök az autóba, benyomom a kuplungot, üresbe teszem, nyomom a kuplungot továbbra is, és belerakom a kulcsot és beindítom, a kuplungról nem veszem le a lábamat, csak nagyon lassan, de mindig be van húzva a kézi fék is mikor áll az autó, szóval a kézi fék is lényeges hogy be legyen húzva ha ilyen hülye vagy, de ha ennyire hülye vagy akkor még nyomd be a féket is, és úgy vedd le a lábadat a kuplungról hoy nyomod közben a féket, akkor nem fog elindulni és nem történik ez meg,


egyébként én 14 éves vagyok, csak én nekem kell majdnem minden nap beállnom a garázsba, mert anyám nem tud!

2013. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves 14 éves kispajtás! Nem hinném, hogy az emberek hülyézésért jönnének erre az oldalra, másrészt semmi sem jogosít fel arra hogy ezt tedd. Ezért adtam is egy piros kezet a válaszodra.


Üdv.

2013. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
New generation...:S omg
2013. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Sajnos nem vagyok 14 eves,de hulye sem,mar honapok ota igy inditom az autot,egy olyan ember segitsegevel akinek 20 eve van jogsija!

Ezen a napon nemtudom,h mitortent,a gazra nem leptem,de szerencsere baj nem lett,most egy darabig hanyagolom a dolgot!

2013. jan. 16. 16:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Tudod mi a trükk a vezetéstől való félelem legyőzésére? Nem szabad ilyenkor hanyagolni.

Van egy ismerősöm, ő egyszer régen leesett vitorlázórepülővel - nem magasról, de kórházba került. Miután kiengedték hova ment? Nem a családjához, hanem ki a reptérre, be egy gépbe és fel a levegőbe... :P


Egyébként milyen autó? Bizonyos régebbi típusoknál, amiknek a karburátorában van gyorsítószivattyú, ott megeshet, hogyha indítás előtt megpumpálod a pedált akkor felpörög miután elérte az indításhoz szükséges minimális fordulatszámot.


Az biztos hogy még gyakorlásra szorul a dolog nálad, mindenesetre ez jó lecke hogy megjegyezd: ha jár a motor, a váltó sebességben van és lelépsz a kuplungról, akkor el fog indulni a kocsi. Az egyetlen probléma az volt hogy elvetted a bal lábadat a pedálról.

2013. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

NE így tanuld meg, mert ez a rossz módszer. Ezért is koccoltad meg a falat. Indítás előtt üresbe rakod, télen nyomhatsz egy kuplungot is hogy ne terheld annyira az önindítót (ne kelljen megforgatni a váltóban lévő alkatrészeket,és a köztük lévő elég sűrű olajat is), és utána indítózz.


A "felbőgő" motor pedig az automata szivató volt, télen ez is normális, azért van hogy gyorsabban melegedjen a motor.


A többi meg normális, rutin nélkül megijedtél és leblokkoltál, nincs benned a reflex hogy ilyenkor fék meg kuplung.

2013. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszotokat ujra!

Nagyon jol esik,h normalis emberekkel is lehet beszelgetni,sajnos ritka az ilyen,foleg,ha egy no hibazik.

Megfogadom a tanacsokat es nemfogom feladni!

Amugy Toyota Yaris 1.1 az autom,pont azert vettem,h megtanuljak vezetni,csak indulaskor meg leszoktam fulladni,es a tarsam csak a fogaskerekeket felti,azt,h hogyan kell mar nemtudja normalisan elmagyarzani.Angliaban elek,itt maskent tanitanak vezetni,itt akkor jo,ha bog a motor mielott indulsz,szoval szeretnek egy kis rutint szerezni mielott oktatohoz megyek,mert sajnos nem 2forint egy lecke!

2013. jan. 16. 17:50
 10/15 anonim ***** válasza:

A kedves társadat (gondolom neki van jogsija) kérd meg, hogy egy ráérős délutánon menjetek ki valami nyílt placcra gyakorolni - gondolom meg tudod kérdezni valakitől, hogy a környéken hol van hely, ahol lehet gyakorolni anélkül hogy bárkit zavarnál vagy jönne a rendőr. Jobb nyílt terepen, ott nem kell falak és tereptárgyak miatt aggódni: először megtanulod használni a pedálokat, a váltót és a tükröket (ez fontos), utána jöhet a többi. A kormányzás elég magától értetődő és reflexes dolog.


Mennyit vezettél eddig?

És mennyiért mérnek egy óra oktatást?


Az autóvezetést megtanulni nem nagy ügy, viszont jó ha van aki rendesen el tudja magyarázni mi és hogyan működik. Lassan 12 éve, hogy apám először volán mögé engedett, sokat használt hogy türelmesen elmagyarázott mindent.

2013. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!