Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 98-as ford ka ha felpörög?

Rongyboy kérdése:

98-as ford ka ha felpörög?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mi lehet a gongja? A nejemnek vettünk egy 98. as évjáratú ford ka-t 1.3-as benzines, és egy ideig nem is volt vele ilyen fajta probléma. A motor felpörög mikor üresbe rakjuk, vagy csak a kuplungot benyomjuk menet közben, és ha sebességben hagyjuk akkor gáz nélkül lehet vele közlekedni!Ki lett takarítva az alapjárati motor, fojtó szelep? Igen, de nem változott semmi, ezért ki lett cserélve újra mind a kettő, és a hiba maradt. Most már azt elértük hogy nem csak felpörög de már gyorsul is ha sebességben van az autó . Alapjáraton nem produkálja ezt a hibát!

#benzin #alapjárat #Ford Ka #apaljárati motor #folytó szelep
2014. júl. 30. 06:24
 1/4 anonim válasza:

Hello!


Hát úgy tűnik, hogy baromi magas az alapjárat. Vagy van a rendes alapjárat, meg van amikor meg felpörög?

2014. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen meg van az alapjárat rendesen nem magas de amikor elindul a kocsi akkor már a váltásnál is hallatszik. ma már cserélve lett a légtőmeg mérő is és ugyan az a bibi !
2014. júl. 30. 17:34
 3/4 anonim válasza:

Szia!

2002-es Ford Focus, 1.4 Benzin, ugyanezzel a hibával küszködök. Először én is az alapjárati szelepre gondoltam, de olvasva a leírásodat akkor ezek szerint annak a tisztítása nem hozott megoldást. (Én még nem próbáltam)

Azóta sikerült megoldani valahogy a hibát? Ha igen, szeretném tudni, mi volt az oka. Előre is köszönöm.

2015. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#3 vagyok. Ma reggel sikerült orvosolni a hibát, leírom, hátha tudok segíteni azoknak, akik hasonló gonddal küzdenek.

Nálam fals levegőt szívott, ami -már így utólag visszagondolva- hallatszódott is. Az én esetemben a szívócsövek alatti gumicsó ugrott le az egyik csonkjáról és így baromi magas fordulatszámon tartotta az autót kuplung kinyomásánál és váltásnál. Én cserélni fogom a csövet, de azt nem tudom, hogy ilyen esetekben kötelező-e cserélni. Állítólag ez tipikus Ford betegség.

Remélem, segítettem.

2015. szept. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!