Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyikre voksolnatok? Normalis...

Melyikre voksolnatok? Normalis szules vagy csaszarmetszes? Es miert?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 11:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Sima szülés.

Szerettem volna megtapasztalni milyen,de sajnos sürgősségileg császároztak (szívhangja lement 100 alá).

2011. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Én a császárra de csak azért mert nekem is a baba miatt kétszer volt most megint babás vagyok megint császár lesz.Annyira kicsi a fájdalom küszöböm hogy a szülőágyon maradnék szerintem ha rendesen kéne szülnöm na meg hogy hamar kinnt van a babám császárnál és ritkább a komplikáció.
2011. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szülés! Ez a természetes mamának és babának. A babának is végig kell küzdeni magát a szülőcsatornába, az az ő természetes útja. Persze van, hogy a műtét (császár) indokolt, akkor nincs mit tenni!

(Egyébként nekem a szülés nem volt "olyan" fájdalmas... De amikor az érzéstelenítőt beadták a gátmetszés előtt, nah, akkor felnyögtem:)

2011. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a kettőt átéltem (első progis császár, második sima), így van tapasztalatom. Ha lesz harmadik, szeretném természetesen szülni. Leírhatatlan amikor kibújik és a hasadra teszik, apa vágja el a köldökzsinórt.... persze rettentően fáj (nekem legalábbis) a vajúdás, de sokkal szebb élmény volt mint a császár, pedig az is emlékezetes maradt, és utána gyorsan is gyógyultam.
2011. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Császár. Azt szerettem volna már a kezdet kezdetén, de semmi nem utalt rá, hogy az is lesz. Normálisan megindult a szülés, vajúdtam is majd' 10 órát (tudom, van ennél jóval több is), ami legalábbis nálam nem kis fájdalommal járt, már-már ájulás-közeli állapotban voltam. A végén a babám "meghallgatott", és nem jött ki "normál" módon, és császár lett. Mai napig nagyon örülök neki, én nagyon féltem a normál szüléstől (leginkább gátmetszés és annak "szövődményei").
2011. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%

egyikre se. mindkettőnek megvan az oka, az előnye/hátránya.

alapjáraton, ha komplikációmentes terhességre ideális állapotra nézzük, akkor hüvelyire voksolok. de ez szerencsére az orvosok részéről sem kérdés. hátrányai, amivel nem árt tisztában lenni: fájdalmas, ott lent pedig lassú a regenerálódás (de van aki szerencsés és gyorsan felépül). ennél is vannak kockázatok, de a császár mégiscsak egy műtét, amikor átvágják a hasfalat (több vért is veszít az ember, lassabban húzódik vissza a méh, lassabban indul be a tejtermelés, stb., stb.) ezért nekem az előbbi felé dől a mérleg.

2011. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
16%

Császár! Nem igaz, hogy jobb a babának a szülőcsatornán való áthaladás. Akkor miért lesz császár az összes "problémás" eset? (alacsony, vagy épp magas szívfrekvencia, magzati betegségre utaló jelek., stb.) Talán, mert a császár sokkal-sokkal kíméletesebb, jobb a babának.

Császáros a kisfiam, és semmi nem igaz abból, amit a császárosokra mondanak. Hülyeség az egész. Ellenben gyönyörű, szabályos arca van, nem nyomott, mint a többi gyereknek...

2011. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

2x volt sima szülésem:

-nagy babák(4,4 és 4 kilós)

-szakadsá belülmáhszáj, hüvely

-nehezen elálló vérzés, angy vérveszteség, másodiknál kaptam vért

-aranyér



A szülés(ek) utáni órák eléégé rossz emléket ébreszrenek bennem, nem válllnék be még egy hüvelyi szülést.

2011. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

előző

"szakadsá belülmáhszáj, hüvely"= szakadás belül: méhszáj, hüvely

ja a méhemet is átöblítették valami folyadékkal

2011. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

12:22-es vagyok. A császár után ismét császárra készültem, de mivel befordult a második, így sima szülés lett. 3800gr-mal született meg a kistesó. Gátmetszés, aranyér, a hüvelyfalam 2 oldalt repedt, szülés után a betét feltörte a sejhajom és ödémás lett, ülni nem tudtam, sőt állni is fájt egy idő után a farcsontom. De se a gátmetszés se a hüvelyben lévő sérülés, sőt szerencsémre az aranyerem sem fájt. Viszont legalább miután hazaértünk, jót tudtam tusolni, és ugyan úgy tudtam emelgetni a másfél éves nagylányomat.

A császárnál nem indult meg a szülés, csak vittek a műtőbe. Utána másnap már jöttem-mentem, igaz az ágyból felkelés fájt még pár napig és nehéz volt pár hétig. Én ezért örülök hogy sima szülés volt.


Amúgy mind a kettőnek megvan a maga előnye-hátránya. Egy a lényeg, hogy a baba és a mama is egészséges legyen. :)

2011. máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!