Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibás-e a főúton haladó, majd...

Hibás-e a főúton haladó, majd balra kanyaródó autó irányjelzéssel lassítással) egysávos uton, ha összeütközik az őt később előzni kezdő gyorsan haladó autóval. ( a kereszteződégi záróvonal van felfestve)?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
A záróvonal miatt nem, amúgy az lenne.
2014. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szántóvető ***** válasza:
52%

ha már megkezdték az előzését akkor hibás.de ezeknél az eseteknél nehéz az előzményeket pontosan megállapítani,általában mindkét fél máshogy emlékszik.

de a főút az 2x1 sávos.

záróvonal is volt?azon keresztül akart balra kanyarodni?

2014. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"záróvonal is volt?azon keresztül akart balra kanyarodni?"


Valószinűleg záróvonal, a baloldali útnál megszaggatva.


Szerintem hibás a balra kanyarodó is, ugyanis attól, hogy záróvonal van, attól, hogy kereszteződés van, tehát attól, hogy szabálytalan a gyorshajtó manővere, neki még meg kellene győződnie a tükörbe nézéssel, hogy nem előz senki szabálytalanul.

2014. júl. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Fene tudja, kevés az infó.


Múltkor haladtam lakott területen kívül főútvonalon. Előttem egy autó ment. Egyszer elkezdett balra indexelni, nem is értettem, elsőnek azt hittem hülye, aztán lassított és rájöttem, hogy kanyarodni akar egy földútra amit alig vettem észre elsőnek. Megálltam mögötte. A mögöttem haladó barom úgy gondolta, hogy ő majd kielőz kettőnket egyszerre, nem látta az indexelést, mert nem figyelt. Nos, csikorgó kerekekkel kellett lefékeznie a kanyarodó autó oldala előtt, lényegében kivágódott mögülem. Ő lett volna a hibás ha ütköznek, ez biztos. Legalább utána kussban visszasunnyogott mögém.


Amúgy annó ezért (is) buktam meg az első forgalmi vizsgámon, mert nem néztem ki balra a holt térbe kanyar előtt a szabálytalanul előzők miatt.


minden kanyar/sávváltás előtt forgassad el a fejedet jobbra/balra, ez legyen rutin.

2014. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem a záróvonal miatt. Ennek hiányában akkor, ha úgy kezdte meg a kanyarodást, hogy a másik már megkezdte az előzést. Azaz legalább az indexe ment már. Annak nincs jelentősége, hogy ez főút vagy egyéb.
2014. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Urak, mióta szabad kereszteződésben előzni?
2014. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Meg tudod mutatni, hol tiltja az előzést útkereszteződésben?


(8) Tilos előzni:


a) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt;


b) villamost közvetlenül olyan megállóhely előtt, ahol az utasok fel- és leszállása az úttestről, illetőleg az úttestre történik;


c) be nem látható útkanyarulatban, illetőleg bukkanóban, kivéve, ha az úttesten egyirányú forgalom van, vagy záróvonal van felfestve és az előzés annak érintése nélkül végrehajtható;


d) vasúti átjáróban és közvetlenül vasúti átjáró előtt;


e)217 útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve


- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,


- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.


- körforgalmú úton,


- ha a járművel csak jobbról szabad előzni [(4) bek.].


(9) A (8) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott tilalom nem vonatkozik a kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak gépjárművel való előzésére.

2014. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

A fenti eset kivétel a kresz szerint, legalábbis ha jól értelmezem.


(8) Tilos előzni:

e)217 útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.

2014. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szántóvető ***** válasza:
67%
mióta tilos kereszteződésben előzni?(hídon is szabad,alagútban is szabad)kereszteződésben megfordulni is szabad.
2014. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az eset az Ady Endre úton történt a Viola utcába kanyarodás volt a szándék. Az Ady Endre úton végig záróvonal van megszakítva a kereszteződéseknél. Gyér forgalom, egy-két autó csak. A kanyarodó meggyőződött hogy mögötte nagyon nagyon messze jön egy autó (sajnos az nem volt megállapítható hogy nagyon gyorsan) de nem indexelt és nem előzött és igencsak messze volt, tehát ha előre figyelt (volna) látja a kanyarodó indexelő autót Szerintem késő vette észre és ez az előzés egy manőver volt, mivel volt helye szembe jövő autó és villamos nem léte révén. DE a záróvonalat akkor sem lépheti át! Nyilván azt állítaná hogy a megszűnése után kezdett előzni, de akkor nem lehetett volna úgy ütközni. Szóval gondolom ez esetben 50-50%-os vétséget állapítanak meg. Sajnos. Nekem eszembe nem jutott eddig hogy balra kanyarodó járművet megelőzzek.
2014. júl. 31. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!