Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval sávváltáskor hogyan...

Autóval sávváltáskor hogyan tudnám felmérni, hogy a mellettem lévő sávban haladó autó beenged-e?

Figyelt kérdés

Tehát megyek a külső sávban és váltani akarok a belsőbe, de mindkét sávban folyamatosan jönnek az autók. Indexelek és itt jön a gond: van az autók között hely, de nem tudom mikor húzhatom át a belsőbe, a tükörben látom hogy jön az autós, de nem vagyok biztos benne hogy beenged vagy hogy beférek-e.

Szóval hogyan váltsak sávot nagy forgalomban amikor nem araszolgatunk hanem rendesen 50km/h-val megy a forgalom.



2014. jún. 12. 15:52
 1/9 A kérdező kommentje:
mert amikor látom hogy messze van akkor tudok sávot váltani, de ilyenkor amikor városi forgalomban sűrűn mennek az autók akkor ezzel gondjaim vannak...
2014. jún. 12. 15:53
 2/9 anonim válasza:
100%
Onnan, hogy lassít és/vagy villant.
2014. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vizéli László ***** válasza:
47%
Ahogy az előttem lévő írta. Ha beenged akkor rád fog villantani.
2014. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem, és addig nem válthatok sávot amíg nem látom hogy beengedne? mondjuk ha beférnék de nem jelezte a másik hogy beengedne
2014. jún. 12. 16:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk Budapest belvárosában a csúcsforgalomban szerintem nem nagyon jellemző, hogy lassítanának, vagy villantanának. Tisztelet a kivételnek persze!

Rutin kell, hogy fel tudd mérni mikor férsz be két autó közé. Ha jön mint az állat, én se megyek ki elé. Máskor meg úgy elém vágnak, hogy igen intenzív fékezéssel tudok csak lelassítani.

Sajnos ez ilyen...

2014. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell félni, határozottnak kell lenned. Indexelj, és ne egyből térj át a másik sávba, hanem lassan húzodj balra, hogy igenis lássák hogy be szeretnél menni. Aztán látod a tükörbe hogy mi a heyzet. Könnyíti a helyzetet, ha nagy terepjáróval vagy, de a legjobb a fekete Audi/BMW/Merci kombináció, lehetőleg minél nagyobb kiadásban.
2014. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az indexeléssel egy időben, kezdj el finoman húzódni a másik sáv felé. Közben szorgalmasan nézd a tükröt hogy milyen távolságra van a másik autó mögötted. Ha látos hogy egy kicsit marad lefelé és már elférsz, valamekkora követésu távolsággal, akkor határozottan átlibbensz a másik sávba, de közben előre is figyelni kell nehogy véletlenül a másik sávban menőknek valamiért meg kelljen állniuk, mert akkor igen nehéz pillanatokat fogsz átélni.
2014. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelni kell a mozgását. Ha tartja a távolságot és/vagy villant, akkor mehetsz.
2014. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

vigyél magaddal egy utast, aki mögötted ül...

így:

[link]

2014. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!