Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » DiTD motorok (Mazda) véleménye...

DiTD motorok (Mazda) vélemények? Nem a népítéletes válaszok érdekelnek most.

Figyelt kérdés
Akinek Mazda Premacy-ja vagy 323/323F-je van, annak a válaszát szívesen várom. A jövőben ilyen autó vásárlását tervezem, mert ezek japánok, dízelesek, dinamikusak is számadatok alapján (230Nm), és nem fogyasztanak sokat, és egy millió alatt szeretném megúszni, első autó lesz. Benzinest nem szeretnék, azt pörgetni kell, sokat eszik ~7-12 liter némelyik városban...

2014. júl. 31. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Megtaníthatnál engem is, hogyan kell egy nyomatékadatból kikövetkeztetni mennyire dinamikus az autó. :D


Haveromnak volt DiTD Premacy-ja. Neki felakadt/elkormolódott a waste-gate, így gyakorlatilag 0 turbónyomással használta vagy 1,5 évig. Így is elment,igaz nem volt egy rakéta szívódízel üzemmódban, de így sem evett 6-6,5 liternél többet. Egy ideig hajtottam, nem rossz autó.

Volt mellette egy külföldi ugyanilyen, azt elbontottuk. Ha rozsdát találsz az autón, akkor az már tuti karambolos volt. Amit én bontottam, azon sehol nem volt egy deka rozsda sem-kivéve ott ahol megtört, pedig valami '98 körüli évjáratú volt volt.

Hátul 3 embernek már szörnyen kényelmetlen.


323F van a rokonságban,asszem 1.5-ös. Azt csak egyszer próbáltam ki, az alapján sok értelmeset nem tudok mondani :D

2014. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2014. aug. 1. 05:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Bár még érdekelne pár komment... de ilyen ez a gyakori k. manapság...
2014. aug. 2. 08:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A Premacy nem túl gyakori autó, ezért..
2014. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ronysport válasza:
Jo motor.en rosszat nem hallottam meg rola.nekem kozel 200e van benne ora szerint.szoval kitudja.nekem 323f van.soha többet mas.ugynez ki.futómű isteni(habar tul veszes...de valamit valamier)motor jobban erdekel gondolom.megjartam vele olaszt.siman ment egy huzamba 900kmert.fogyasztasa kiváló.pályán megpakolva telitank klíma/ablaklehuzva 5.1-5.3 ha "streetracer"-kedek 6liter.gondolom vettel mar kocsit akkor ez masoknak is jo info lehet.motorja tenyleg dinamikus.viszonylag jol huz 2000tol megindul...utanna komoly dolgokatvlehet vele muvelni...pedig nekem csak
2015. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sentinelgoli válasza:
Nekem van egy 2.0 DITD premacym.Motorikusan nagyon jó.Praktikusan lehet pakolni.Kényelmes,magas ülések vannak benne.Családnak első osztályú.Viszont azért van negatív is.Rozsda imádja bár hozzá teszem más 16 éves is rohad már+nekem csillag garázs van csak szegénynek.A másik viszont a rendkvül magas alkatrész árak.Komplett vezérlést cseréltem mikor megvettem.Ebbe bele tartozott minden szűrő,olaj,vízpumpa,vezérműszíj,feszítő görgő,feszítő patron.Ez 110000 jó magyar forintba fájt.De egy öreg dízelnél ezekkel nem szabad játszani.Most cserélek benne toronycsapágyat elől 20000Ft a pár csapágy.Ezután megy futómű beállításra.Sajnos még hozzá jön a kipufogó javítás is mert valahol kifúj.Jelenleg ennyi problémája van eddig.Műszerfalban sok izzót cserélni kellett már és megvétel után központizárat javítottam hátsó ajtón.De 16 éves.Nem gondoltam makulátlan autónak ezért ezek elfogadható javítások de semmiképpen sem olcsó hozzá az alkatrész.Bár ettől bátran merem ajánlani bárkinek.Sosem hagyott ott sehol.Mazda forever!!!
2016. febr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 26. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!