Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A motorosok összetartanak. "...

"A motorosok összetartanak. " Ez a kijelentés kezd meginogni?

Figyelt kérdés
Régebben ha elmentem motorozni és félrehúzódtam a szerpentin melletti földútra megvárni a többieket/toltam a mocit mert kifogyott a keró/lerobbantam/defektet kaptam, minden arra jövő idegen motoros megállt, hogy segítsen. Egyik héten lerobbantam és ~15km -en át toltam a gépet hazáig, számtalan "motoros" ment el mellettem, de egy sem állt meg. Sőt, már az egymásnak intés is kezd ki menni a divatból, még ha akkorát intek hogy majd leesek az ülésről, sokan b . sznak visszainteni.

2014. aug. 3. 10:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hívtam, egyik sem ért rá... Akitől szoktam kölcsönözni annál sem volt bent utánfutó. Nem rinyálásként írtam ki a kérdést. Aki ezt a "van mobilod hívj segítséget" írta, az remélem minimum egyszert kerül ilyen 15km-en át told a gépet haza, mert nem áll meg senki segíteni szituációba, mert ezek szerint te sem állnál meg mondván, hogy "tuti van mobilja, minek álljak meg".
2014. aug. 3. 12:53
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Na látod kérdező,azért ,mert ilyen sok bunkó és önző ember is vesz manapság motort. Régebben "normálisabb" szocializáltabb emberek jártak motorral, akik egy csoportba tartozónak érezték magukat a motor által.
2014. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%
Egy csoportba tartozónak...na ne már. Hányszor is hallani a "tisztelt" motoros társadalomtól, hogy a "robogók nem motorok, minek ilyennel járni", meg "500ccm alatt nem motor a motor". Ezeket nevezed egy csoportba tartozónak? Sok pökhendi gyökér.
2014. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Hívtam, egyik sem ért rá..."

Azért ez egy kicsit ellentmondásos. A saját barátaid/ismerőseid nem érnek rá segíteni rajtad, de vadidegen emberektől elvárnád, hogy maguktól megálljanak mert tolod a géped... Miért nem intettél, ha segítségre volt szükséged?

2014. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Autósként mondom, hogy én is baxtam volna megállni! Se autósnak se motorosnak! A mai világban már sok mindenki nem olyan, mint amilyennek látszik. Tolja valaki a motorját az út szélén, várva, hogy valaki megáll neki segíteni, erre a társa meg kiugrik a bokorból, leüti és kirabolja a segítőt. Ebből senki nem kér!
2014. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó mond valamit de akkor is. Amúgy nem mintha közötök lenne hozzá de röviden: én kezdetben mindig segítettem minden "barátomnak" mindenben, de amikor én voltam sz.arban ők nekem nem segítettek soha, meguntam. 2 éve nem beszélek velük, mert annyit sem érnek, hogy leköpjem őket. Hétköznap/hétvégén melózok mint az állat vagy hétvégén barátnőmmel megyünk valahova, motorozok, quadozok, úszok, ejtőernyőzök. A hulladék "barátaim" azért nem segítenek, mert élősködő érdekemberek kivétel nélkül, és nekik ez nem üzlet.
2014. aug. 3. 22:31
 17/19 A kérdező kommentje:
A kérdést csak azért írtam ki, mert állítólag mi vagyunk azok, akik kis túlzással világ szinten összetartanak, állítólag.. És most nem csak az én sz.aros 15 km tolásomról van szó. Tudnék mondani itteni példát, egy "motoros" kinézte és feltörte a garázs szomszédom garázsát és elkötötte a Hornetjét, de még aznap elkapták a parasztot... Persze van sok pozitív példa is, de a negatív egyre több, szerintem.
2014. aug. 3. 22:45
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha ugy itelem meg, hogy bajban van, esetleg jelzi nekem, mindig megallok. Ha megserült ellatom es/vagy mentöt hivok. Ez termeszetes.

De motort szerelni nem tudok. Es ha több, mint 15 ev motorozas utan egyszer is tolnom kellett volna a motoromat, mert kifogyott a benzin, ertekes leckenek tartottam volna a hazatolast.

Es mivel a motorozas inkabb egy hobby, öszinten szolva sajnalom azt a keves szabadidömet arra, hogy valakit dedelgessek, mert lerobbant. A mai vilagban szinte elkepzelhetetlen, hogy nincs mobilja (vagy valoszinübb, hogy ha mar az üzemanyakszintet nem figyelte, az is lemerülhetett) de termeszetesen telefonalhat egyet az enyemröl. Ezzel ugy erzem, eleget tettem mindennek, ami elvarhato.


Az integetes meg miert olyan fontos? Ettöl függetlenül mindig visszaintek, mert lehet akar ismerös, aki felismert, de nem varom el pl. sportmotorosoktol, hogy szerpentinezes közben azzal foglalkozzanak, hogy kinek integessenek. Es neked az ut szelen vesztegelve segit, ha legalabb integetnek neked?

2014. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Az a baj ,hogy kit hívjon mobillal? A családját akik melóznak ,lehet 200 km-re , vagy valami lehúzós autómentőt a tudakozóból aki elkér alap hangon 30 ezret, amennyi lehet nincs is nála.."


Ha elindulsz úgy, hogy minden ismerősöd 200 kilométerre van és különben sem érnek rá, és nem tudsz senkitől segítséget kérni, akkor már pedig legyen nálad 30 ezer. Ha nincs, akkor erre annyit lehet mondani, hogy aki hülye, haljon meg.

2015. aug. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!