Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak nekem esik ez rosszul,...

Csak nekem esik ez rosszul, túlreagálom?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom, akinek két kisgyereke van. Az egyikük, a nagyobb éppen fertőző beteg (szalmonella)és most nagyon fél a rokonom, nehogy elkapja a pici. Ezt teljesen meg is értem, mondtam is neki, elhiszem, hogy tényleg milyen nehéz és idegőrlő, mindig toppon lenni a figyelemmel stb. és mondtam neki, hogy megértem, mert ismerem milyen ez. Ugyanis nálunk lakik a nagyon idős nagymama, aki egy fertőző bőrbetegségben szenved és bizony, nagyon rossz érzés folyton félni, hogy esetleg az ember elkapja. A rokonom viszont azt mondta erre (most nem tudom pontosan idézni), a lényege az volt, hogy ha mi elkapjuk az egy dolog, hiszen felnőttek vagyunk és nem olyan rossz, mintha náluk elkapja a kicsi a nagyobbtól. Én elhiszem, hogy az ember a gyerekeit mindennél jobban szereti és az is világos, hogy mindenkinek a sajátja a legnagyobb probléma, de valahogy mégis olyan rosszul esett ez. Most én vagyok lökött, túlreagálom?

2014. júl. 22. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
11%

Ne reagald tul.

Szerintem (anyuka vagyok) azt latom, hogy a kicsiket nem viseli meg meg annyira legalabbis lelkilega betegseg, ha rosszul vannak rosszul vannak, de amint jobban erzik maguk rohangalnak...még akkor is ha nem kellene. Nincs igazi betegsegtudatuk. De mi belejuk neveljuk, es vegul is felnottkent foleg idoskent mar sokkal jobban megviseli az embereket a betegseg.

Az ismerosod kisse figyelmetlen volt a valaszaval, nem hiszem hogy vegiggondolta es azt se hogy bantani akart volna. Lehet neki meg az esett rosszul, hogy szimpla egyutterzes helyett te felhoztal egy masik esetet peldakent es azt hitte lekicsinyelni akarod a problemajat. Biztos rossz passzban volt. Felejtsd el :-)).

2014. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jégtánc ***** válasza:
77%
A kisgyerekekre és idős emberekre nézve nagyon veszélyes bármilyen fertőző betegség mivel az immunrendszerük sokkal gyengébb mint egy egészséges felnőtt emberé.Ne vedd magadra nem sértésként mondta.Túlreagálod igen.
2014. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Túlreagálod. Senkinek sem öröm egy betegség, de egy kisgyermek, aki még nem érti mi van, nehezebben viseli.
2019. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!