Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51, mi okozhatja?

Szerencses85 kérdése:

Simson S51, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
A Simsonomba valami nem kóser a kuplungnál. A probléma a következő: ha betekerem az állítócsavart tövig a kuplungkarnál, semmi holtjátéka, és nagyon nehéz behúzni, kiengedni. Emellett, mikor sztenderen van, és rúgom, elforog a kerék, illetve egyesbe is, ha be van húzva a kuplung. Többször olyan is van, hogy mikor rúgom, mintha magától behúzná a kuplungot. Új bowden van benne, mielőtte kicseréltem nem volt probléma, de azóta több minden is változott, szóval nem 100%, hogy az a probléma. A kuplung durva beállító csavarját állítva csak azt érem el, hogy holtjátékot tudok neki adni. Se az erősség nem változik, se az, hogy a kerék forog. Okozhatja az, hogy 80W90 olaj van benne? Ha nem, akkor mi?

2014. aug. 3. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp, de lehet hogy összeragadtak a lamellák. Én 1200Ft-ért vettem a lamellákat és 10 perc alatt kicseréltem tavasszal, amikor nekem is ilyen bajom volt. Szerintem egy próbát megér. Én 85W90 hajtóműolajat használok és nekem tökéletes vele. Ebből 1300Ft volt egy liter, amiből 3x fel tudod tölteni olajjal és még a teleszkópokba is marad.
2014. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-Az új bovdent beolajoztad mielőtt beszerelted?

-Megfelelő olajat használsz?

2014. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olaj Favorit 80w90 gl-4, és igen, beolajoztam a bowdent, wd-40el is próbáltam, de nem az a baj. Láttam, hogy van hosszú-rövid kuplungbowden is. Lehetséges, hogy az a baja, hogy túl hosszú/rövid?
2014. aug. 3. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi köze a bowden hosszúságának hozzá, de lehetőleg ne feszüljön mikor elfordítod a kormányt.
2014. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az az olaj jó amit használsz, tehát attól nem lehet rossz a kuplung, simsonba bele is hugyozhatsz, az akkor is sokáig elmegy, én 10w40-et használok már 5 éve de a blokkot még nem kellett szétbontani végette.
2014. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!