Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha csak 10percre állok meg...

Ha csak 10percre állok meg egy parkolóóra mellett fizetés nélkül akkor is kaphatok büntetést?

Figyelt kérdés
2014. aug. 3. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Belvárosi parkolókban ahol közelben sasol az jegykezelő, ott már 2perc parkolás után is kiszúrják az embert.

Nagyobb, félreeső helyen lévő parkolóban ellehet vegyülni, legalább nekem sikerült egyszer.

2014. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Igen, kaphatsz akkor is büntetést. Sőt, ha 50m-re állsz meg a parkolóórától, akár az alatt az 1 perc alatt is elkezdenek büntetni, amíg elmész a jegyet megvenni...
2014. aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fentiekhez kiegészítés: Akármilyen hihetetlen, a végén van pár perc türelmi idő, de megállás után, azonnal is büntethet, még kiszállnod sem kell.

Nem ment fel a díjfizetés alól az, ha vezetője a kocsinál marad, ha utas ül benne, az elakadásjelző villogása, de az sem, ha valóban műszaki hibája van.

Vannak helyek, ahová naponta több alkalommal is visszamennek, máshol meg előfordulhat, hogy kihagynak egy részt. Bár ez utóbbi ritka.

Nem kell viszont fizetni, ha a kocsi sürgős vészhelyzet miatt várakozik, de ezt igazolni kell. Pl. ha valakinek azonnali orvosi ellátásra van szüksége, s azt vitted kórházba, rendelőbe, nem várható el, hogy a jeggyel foglalkozz. Persze az ellenőrök ezt nem tudhatják, ki rakhatják a cédulát, de az orvosi igazolással ki lehet menteni.


Azért írtam ezeket le, mert a kérdés másokat is érdekelhet, s szerintem a több információ nem haszontalan.

2014. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
5 perc türelmi idő van, ha a büntetés és a jegyvásárlás között ennyi idő telik el akkor fellebezhetsz és neked adnak igazat.
2014. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Ha a sofőrülésben ül valaki, akkor nem büntethet meg. Ha az utasülésen ül akár 4 ember is, de a vezető ülés üres, akkor büntethet. Én egyszer beszélgettem egy jót a parkolóőrrel. Kocsiba várakoztam, fizetős helyen, majdnem egy órát beszélgettünk, én is ráértem, meg elmondása szerint ő is, még közös ismerősünk is volt, mint kiderült, pedig nem kicsi a világ, és a lakhelyem meg ez között volt 250 km távolság.
2014. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
plusz nem is tudom hol olvastam, de elvileg rakodás esetén sem kell, szóval nyitva kell hagyni a csomagtartót és akkor oké
2014. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

[link]


régi cikk, nem tudom, hogy él-e még

2014. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jaa de nem egy kamera alapján büntetnek? ilyen helyeken mindig van egy parkoló őr aki ellenőrzi az autókat s csak ezalapján büntetnek?
2014. aug. 3. 19:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Amikor megírják a papírt, fotókat is készítenek. Látszódnia kell a helyszínnek, a rendszámnak, a szélvédő mögötti belsőnek. Dokumentálják a dolgot.
2014. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%

"megállás után, azonnal is büntethet, még kiszállnod sem kell. "


Amíg az autóban ül a sofőr (fontos, hogy a sofőrülésben!), addig nem büntethet, mert az nem parkolásnak számít. Ha órákon át vár ott valaki, akkor sem. És ezt egy parkolóőr mondta nekem :) (7. kerület)

2014. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!