Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes Vw Golf IV-t átalakíta...

Érdemes Vw Golf IV-t átalakítani bioetanolosra? (E85)

Figyelt kérdés
Mi fog változni? Fogyasztás? Miben változik? Mondjuk egy 1.8T vagy 1.8 vagy 2.0 esetében? Vagy még mindig jobb egy 1.9 TDI 110LE vagy 1.9 PD TDI 131LE? Kérem segítsetek!

2014. aug. 4. 02:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Lusta vagyok rákeresni az árakra, de ha annyira mocskosul megérné, akkor rengetegen alakítanák át a verdákat. Benzin-gázos ismerősöm még csak csak akad, de bioetanolos egy sem :D


Az ilyen átalakítások megtérülése nagyban függ a használattól. Magas futás esetén lehet ezekkel ( a gázzal legalábbis ) spórolni, alacsony futásnál nem igazán érdemes belefektetni.

2014. aug. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=kXTkehRkSIk&list=UUheych88YH..


Itt azt mondják, hogy 5 perces meló átalakítani a benzinest, úgyhogy most akkor nem igazán értem :/ Egyébként ~330Ft/liter az E85

2014. aug. 4. 03:02
 3/5 anonim ***** válasza:

és kb 20-25%-al többet eszik belőle a kocsi. mint benzinből, akkor mennyi is az annyi? 330 x 1,25= 412,5

a benzin meg 415 körül van jelenleg, ÉS az etanol eszi a gumicsöveket/tömítéseket elég keményen...

2014. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már nem érdemes, mikor bejött még az volt bizonyos mk futáson túl, de mivel felvitték az árát már felesleges szerintem, ráadásul nem is tudod mindenhol azt tankolni, míg átalakítás nélkül benzinnel bizonyos arányban keverve átalkítás nélkül is sok típusnál használható, de úgysem nagyon éri meg...
2014. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2014. aug. 4. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!