Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki tud értelmes választ...

Mihály Pauló kérdése:

Ha valaki tud értelmes választ adni mit kell átalakítani egy s50 simsonon / 70cc henger 4 sebbeség /kérem írja le részletesen. A vegyél másik motort kategória kíméljen?

Figyelt kérdés
Most jelenleg 50cc és 3 sebbeséges.
2014. júl. 23. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha még a tojás blokkos, akkor sehogy nem lehet négy gangos, ha már az újabb, akkor kell a négyes váltótengely, meg a hozzá való fogaskerékszett. Plusz venni rá egy 70-es hengert, meg dugattyút.. Én azt mondom vegyél rá nagy hengert, de a váltót ne bolygassad meg. Annyival nem lesz jobb, viszont könnyen el is lehet rontani, ha már a váltót is szétszeded.
2014. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom és egyben köszönöm a hozzászólásod.

Engem tolajdon képpen az érdekelnie ha egy 63 ccm hengert (ez megy bekle max átalakítás nélkül) teszek fel kel-e főtengejt cserélnem erősebbre a 16-n1-8 karbira 60 vagy 70 fúvokát tegyek? a kiput mien mértékben kell csonkítani mien keveréket használjak hány milli legyen az előgyujtás vagy felejtsem el a megszakítósat és inkább tirisztorost építsek be valamint a hengel kipunyílását hány ezreddel kell feljebbcsiszolni valamint a meghajtásban mien változásokat ezközöljek 17?? kerék előre/lánckerékre gondoltam/ vagy 16

2014. júl. 24. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom és egyben köszönöm a hozzászólásod.

Engem tolajdon képpen az érdekelnie ha egy 63 ccm hengert (ez megy bekle max átalakítás nélkül) teszek fel kel-e főtengejt cserélnem erősebbre a 16-n1-8 karbira 60 vagy 70 fúvokát tegyek? a kiput mien mértékben kell csonkítani mien keveréket használjak hány milli legyen az előgyujtás vagy felejtsem el a megszakítósat és inkább tirisztorost építsek be valamint a hengel kipunyílását hány ezreddel kell feljebbcsiszolni valamint a meghajtásban mien változásokat ezközöljek 17?? kerék előre/lánckerékre gondoltam/ vagy 16


Főtengelyt nem kell cserélned.

Fúvókát 72-est vagy 75-öst tegyél ebbe a karbiba (nekem 75-ös van és a vékonyított súbertű)

Kipuhoz ne nyúlj, a gyárinál nincs jobb!

60-as hengernél 1,6 mm az előgyújtás a felső holtpont előtt és a megszakítós tökéletes! Megszakító hézag 0,4 mm mint a gyertyáé. A megszakítón lévő filcet 2-3 ezer kilométerenként olajozd meg.

16-os lánckeréknél ne tegyél fel nagyobbat. Már ezt is épp elég kiforgatnia.


Szép napot!

2014. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs véletlenül bemásoltalak téged is.
2014. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Épp erre vártam olyat akinek már van ilyesmi beállítás.Azt meg tudod mondani mi az utazó sebbeséged így?? s ez m,ennyire tartós??

Amiről én álmodom az egy 80-90 tempó hegynek 60 XD .

Valamint ne hagyjon cserbe.

2014. júl. 25. 18:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 60 ccm-es S51 van és nem megy jobban mint az 50-es, csak annyi ereje van hogy akár 2-es fokozatban is elindul. Az utazó sebesség az 50 km/h, ha gyorsabban megyek akkor már bőg. Minden más gyári a motoron. Nekem jelenleg 1,65-1,7 mm az előgyújtás (mérőórával állítva).
2014. júl. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

S te akkor nem cserélted nagyobbra az első lánckereket?/15 a gyári és legalábbb 16 kell 60ccm-nél/

Egyébként nekem most is elindul 2-be állóból

2014. júl. 26. 21:07
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!


Ahogy már írták, az utazó 50 km/h attól függetlenül hogy 60-as! Az hogy mennyire tartós függ attól, hogy milyen alkatrészt milyen hozzáértéssel és gondossággal raknak bele, illetve hogy hosszú távon ne legyen nyelezve a gép.

A te álmod Simsonnal nem elérhető, illetve nem kifizetődő.


Ha ekkora tempóban szeretnél közlekedni kismotorral, vegyél inkább egy Yamaha DT-t


[link]


vagy egy Derbi Senda-t


[link]


Olcsóbban a Simsonnal sem úszod meg ha annyival akarsz menni.


Íme az enyém:


https://www.youtube.com/watch?v=EWZmMX2fexA

2014. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!