Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe lenne gy második...

Mennyibe lenne gy második autót fenntartani?

Figyelt kérdés

Régi álmom egy Wartburg 353 és most szeretnék egyet venni második autónak. Mennyibe van fenntartani egy ilyet? Esetleg megérné olyan nevére venni, akinek van 20 éve jogsija, de soha nem volt kocsija, vagy mehet ez is a nevemre?

Hétvégi kocsi lenne, elég ritkán használnám, lesz mellette egy VW Caddy 1.9 TDI is, azt használom inkább, ez csak arra lenne, hogy 7végén kerüljek vele egyet, vagy elmenjek egy találkozóra meg ilyesmik.


2014. aug. 4. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

19 vagy ugye?


Szóval megéri egy 20 éve jogsival rendelkezőnek a nevére iratni, sokkal olcsóbb lesz a biztositás. Amúgy a fenntartása minimális és az alkatrészárak sem égbekiáltóak, bár nem 5 liter a fogyasztása, jóval több.

2014. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, 19 vagyok :D

A Caddy vásárlása már folyamatban van, gondolom abból a kérdésemből tudod. Szüleimmel élek és anyám nevére mehetne a Waresz. Pont a biztosítás miatt kérdeztem, de még utána kell nézni a biztosítás áraknak, mert ha úgy többet lehet spórolni, akkor inkább a Caddy megy a nevére és a Wartburg az enyémre.

Azért akarok most hirtelen másik autót is (gondolom felmerült benned a kérdés), mert most találtam meg a tökéletes álomautót: [link]

Kisgyerek koromban a szüleimnek egy ilyen Wartburgjuk volt és régi álmom egy ilyen. Ha hamarabb megtalálom a hirdetést, akkor lehet, hogy a Caddyvel vártam volna 1-2 hónapot, de most már így alakul. Végül is pénzel győzni fogom, csak túl sokat így nem tudok félretenni, de hát ez van. Ha most nem veszem meg, lehet hogy soha többet nem találok ilyet.

2014. aug. 4. 17:18
 3/3 egySanyi ***** válasza:
A 20 éves jogsi autó nélkül nem sokat számít a biztosításnál, semmi bónusz hivatalosan.
2014. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!