Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 90. 000 Km szervíz. Hova...

90. 000 Km szervíz. Hova vigyem? Olajcserét hogy intézzem?

Figyelt kérdés

Egy Opel Corsa C (2005) autóm van. 75.000 Km-nél márkaszervízbe vittem (olajcsere féktárcsa stb).

Viszont mostanában elbizonytalanodtam... Hallok olyanokat hogy nem is cserélik ki az olajat, gagyi olajat tesznek bele drága áron és hasonlók. Mit javasoltok milyen szervízbe vigyem? (A közelben van egy Bosch szervíz esetleg oda?) Vihetek saját olajat? Ha viszek nem "rágnak be"? Viszonylag új autótulajdonos vagyok, a kocsit 68000 KM-el vettem 3 éve. Bármilyen tanács érdekel.


2014. aug. 5. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

ezzel a kérdéssel nem vagy egyedül.


én pont ezért minden saját aknán csinálok, még garanciás bélyegzésre sem viszem el..


keress egy maszekot, akivel megbeszéled, hogy mikor hozhatod a kocsit, hozol olajat, és megvárnád.

lehet füllenteni, hogy kaptad az olajt, ezt kérnéd beletenni..szűrők cseréje, oszt jónapot. normális helyen ez nem probléma, de gondolj bele...ott ugrál a kuncsaft, tiszta balesetveszély..

szóval, vszel valamilyen neked kedves márkás olajat, olajszűrőt, és elballagsz a maszekhoz... max egy óra, fizet, örül.


hogy megnyugodj, mindenkit-mindenhol meg lehet majmolni, ha nagyon akarják..

2014. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
minden szerelő átbassza az embert ezért jó ha magadnak csinálod amit viszel olajat alkatrészt azt vagy beleteszik vagy nem a bosch meg nem garancia semmire ott is emberek dolgoznak ,de egy olajcserét mindenki meg tud csinálni kell hozzá 2db kulcs
2014. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Márkaszervízbe is viheted az olajat, vitt olajjal is megcsinálják.

De sok helyen nem lehetsz ott, vagy csak távolabbról, szimpla balesetveszély miatt. Ahol mi dolgozunk ott acélbetétes bakancs/félcipő nélkül nem léphesz be a műhelybe, nekem is mentette már meg a lábam a töréstől.

2014. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"minden szerelő átbassza az embert"


Aha. Én egyetlen egy műhelybe dolgoztam eddig, és ott a főnök alapelve az volt, hogy az ügyfél bizalma és igényei mindenek felett, és azóta is nagyon szigorúan tartja magát ehhez.

2014. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

7000km-t mentél 3 év alatt?! Nem semmi. Én 2-3 hónap alatt beleteszek ennyit.


Amúgy hova valósi vagy? A kérdés szempontjából nem mindegy...

Nekem szintén egy 2005-ös H Astrám van, most már 211.000km-rel. Mindig márkaszervizbe hordom, mindig ugyan ahhoz a szerelőhöz. Ismerem jól, tuti hogy nem verne át. Sokszor ő javasol olyan megoldásokat, amivel nekem spórolna pénzt, de ő még rosszabbul is jár miatta. Na meg ha akarok bármikor ott állhatok az autó mellett, sőt bármikor be is sétálhatok a műhelybe előzetes bejelentés nélkül.

Sok helyen ilyet nem lehet, tudom, de azokat a helyeket kerülöm nagy ívben.

Olajat, szűrőket, bármilyen alkatrészt vihetek én, nem számolnak fel rá plusz díjat.

2014. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most viszem 90 ezres szervízre, így 3 év alatt 22ezer kilométert tettem bele. Az se sok tudom de csak akkor vezetek autót ha nagyon muszály (sajnos néha muszály, ezért is van) inkább egyéb módon szeretek közlekedni.


Egyébként szentendrei vagyok.


Egyébként olajból milyet ajánlotok? (Most 5W30 van benne és ezt ajánlják a legtöbben).


Egyébként érdekes, mert nem fogy az olaj pedig a legutóbbi csere óta mentem vele 15 ezer kilométert, és nem töltöttem rá soha, Holott úgy tudom van egy természetes olajfogyasztás. Megnézve a szintet még mindig tele van (mindegyik pöcök olajos) A benzinkutakon is többször megnézettem és ott is ezt mondták.

2014. aug. 5. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Én néztem be, elnézést!


Én is a gyári GM 5W30-as olajat rakom az Astrámba. Szerintem (és mások szerint is) teljesen megfelelő. Valamint még viszonylag olcsó is.

Szintén 15.000km-enként cserélem az olajat és a 211.000 megtett kilóméterrel ez alatt egy deci nem fogy belőle. Pedig sokat megyek autópályán nagy tempóval.

2014. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

A szentendrei viszonyokat sajnos nem ismerem. Az ország túlsó végén, Pécsen tudtam volna szervizt, szerelőt ajánlani.

2014. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!