Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a francia...

Mi a véleményetek a francia autómárkákról?

Figyelt kérdés
Sok helyről hallottam, hogy selejtek, állandóan meghibásodnak, gagyik, stb. Ebből mennyi igaz? Az olasz márkák is ilyenek?
2014. aug. 6. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
A franciák kényelmes autókat csinálnak. Ezt viszont sok spéci alkatrésszel és bonyolult elektronikával lehet elérni. Új autóként nem rosszak, de eljön az idő, ami vagy 5, vagy 15, vagy akármennyi év, amikor ezek a dolgok megadják magukat. Néha kisebb, néha nagyobb szervizköltségekkel.
2014. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem szépek a francia autók és olcsók.

Aki sokat autózik annak érdemes egy megbízhatóbb márkát venni mert a francia kocsikról elég rossz hírek terjengenek.

2014. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szüleimnek egy 17 éves Megane-juk van az első kiadás 1.6-os 90lovas motorral. Én szeretem, jó kocsi és a közhiedelemmel ellentétben nagyon is megbízható. Vannak ugyan kisebb elektromos hibái tényleg, ami annyit jelent, hogy nem működik a központi zár, nem mindig kapcsol be a rádió és a jobb első elektromos ablakot csak a bal oldali kapcsolóval lehet felhúzni, de mi tudunk ezekkel együtt élni és cserébe az autó egy jó futóművet és egy aránylag pörgős motort ad, aminek ha odalépek, akkor megindul. 10 éve van nálunk és semmi komoly baja nem volt. Egyszer volt gyújtótrafó probléma, egyszer egy kábel az önindítónál, ez 10-10ezer forint volt, egyszer a motort kellett kitakarítani, mert olajsár volt körülötte és erősen szivárgott, ez 50ezer volt, az egyetlen nagyobb kiadás és most kell benne hűtőt cserélni, ami olyan 20ezer körül lesz. Ha azt nézzük, ez 10évre elosztva igen elenyésző összeg. Ezen kívül olajcsere volt és új gumik. Az én véleményem az a francia autókról, hogy állapotot kell nézni, nem márkajelzést. Attól, hogy egy autó német, vagy japán, vagy éppen francia, lehet hogy Törökországban, vagy Ázsiában rakják össze, csak azt elfelejtik odaírni a gyártó ország neve mellé.
2014. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Francia autók közt nőttem fel, majd a járműves szakmával kezdtem foglalkozni, s azt kell hogy mondjam, amit a franciák az elmúlt évszázadban leraktak az asztalra automobilizmus terén, az lenyűgöző. Kár, hogy ma már csak 3 (igazából 2+1) nagy gyártójuk maradt a piacon - bár még ma is olyan nevek tűnnek el a süllyesztőben, mint a Lancia vagy a Saab, félek, hogy akár a franciáknál is tovább csökkenhet ez a szám - sajnos ott is inkább eggyenautókat gyártanak, mint a németeknél. Úgy kb. a 2000-es évek közepéig volt valami a francia autókban, ami tapintható, különleges, máshol nem kaptad meg - amit a tervezők csak ott tudtak - van ilyen persze az olaszoknál vagy a japánoknál is, de egy Citroen Kacsában, DS-ben, egy 504-es vagy 405-ös Peugeotban ezt olyan jól összhangba hozták mindennel, hogy aki használ, vagy használt valaha huzamosabb ideig ilyen autót az mind élete legjobb járgányai közt említi.
2014. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15 évig volt Citroen BX19, majd 12 évig Peugeot 406, most Opel Vectra 2008-as hát vissza sírom azokat az autókat.
2014. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Xsara Picassot hajtok. szomszédom 10 éve. Eddig semmi komoly gond.

Havernak 1.9 diesel megane van, 280.000 km-el, komoly gond nélkül.

De a kényelem, és a használt ára....

Én a kocsit, közel 1 misivel olcsóbban vettem, mintha japánt, vagy németet vettem volna. Ha gondja is lenne, még bőven benne lennék az árban.

Ha tetszik, vedd.

2014. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha valaki szidja a francia kocsikat, csak belinkelem neki ezt a kérdést. Itt legalább személyes tapasztalatokkal támasztottuk alá a válaszunkat az első kettőt leszámítva. Szerintem nekik soha nem is volt kocsijuk, csak az interneten olvasott "francia kocsit ne" szöveget ismételgetik.
2014. aug. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!