Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2006-os Ford Fiesta...

Van egy 2006-os Ford Fiesta kocsim Ford Focus 1.4-es 90 lóerős motorral, tuningal hány lóerőt és nyomatékot lehet rápakolni?

Figyelt kérdés

Autópályán 180at viszi így is, de nekem ez kevés. Nem a sebesség hanem a gyorsulás már a lényeg, 140-nél gyorsabban nem megyek.

Milyen eszközökhöz lehetne nyúlni és mennyibe kerülne?

Ja igen 30 éve van jogsim, sose bízom el magam vezetés terén!


2014. aug. 7. 20:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Fiestába Focus motor úgy került, hogy késve tudták csak legyártani és csak focus motoruk volt, kárpótlásként ezt adták ajándékba.
2014. aug. 7. 20:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy valamit is érő motortuning többe kerül, mint amennyit az egész autó ér. Akkor jársz jól, ha eladod, és veszel egy olyan autót, ami akkora teljesítményre képes, amire neked szükséged van.
2014. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Cirka nyolcszáz-millió forintot ér a kocsi, 400 ezer forinttól nehogy már összeroppanjak.

Minden tökéletesen működik rajta és már 8 éves.

2 literes pdtdi automata váltós kocsinak odaléptem 100-120ig bírta tartani a tempót de fölötte nem.

2014. aug. 8. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a TDI-s nem tudta, hogy verseny van. Ne élj álomvilágban, ez egy gyenge autó.

400-ból pedig nem jön ki a motortuning. Max. akkor, ha szívó marad, de ennyi pénzt megér neked kb. 10-20 lóerő? Ha nem, akkor marad a turbó vagy a kompresszor, ami nem áll meg egymillió Ft-ból sem, és az autódon még mindig ugyanaz a szutyok futómű és fék van, ami kevés egy erős motor mellé.

Add el, vegyél gyors autót. Olcsóbb, és kisebb az esélyt, hogy széthullik.

2014. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még mielőtt okoskodnál tudta, hogy verseny van.
2014. aug. 8. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudott vezetni a tulaja. Vagy milyen TDI-ről van szó, valami őskövület? Egy normális 2.0 TDI 130-170 LE, esélyed sincs ellene, hacsak nem valami hatalmas, nehéz autóban van, de azokba már ritkán raknak ilyet.
2014. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

VW pasat pbtdi 2.0 automata váltós, gyereknek max 3-4 éve lehet jogsija, nekem már 86 óta van, ezen belül bce-re de aktívan csak b-s kocsikat vezettem, nem csak egy tipust.

Manuális váltót használok csak, én uralom a kocsit és nem fordítva.

Több ismerősöm is és a fiam is azt mondta, hogy keményen vezetek, 3,4,5 közti réseket úgy játszom ki ahogy tudom.

https://www.youtube.com/watch?v=8dR_QdfbHSQ

Amúgy találtam egy videót, igaz ez későbbi fiesta mint ami nekem van de jól látszódik a tempó. Ez benzines fiesta, mert a diesel-es az csak 4,5-5 ezerig pörgethető.

2014. aug. 8. 18:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Akarom mondani, gyerek ténylegesen versenyezni kezdett, viszont az automata váltó ezt nem vette észre :D
2014. aug. 8. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!