Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet ezt megcsinálni,...

Hogyan lehet ezt megcsinálni, már ha meglehet? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=b9ba4okDgx0

Az elejére gondolok mikor a kocsit felhúzza magasba.Hogyan lehet eszt megcsinálni,már ha meg lehet nem csak egy film trükk.


2014. aug. 8. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

bitang széles drag gumik, meg pár ezer lóerő és menni fog


https://www.youtube.com/watch?v=nRBnnSzL6FU

2014. aug. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam hogy milliós kocsi kell hozzá.:D De azt nem értem hogy a gázzal mit kell csinálni,azaz hirtelen gázt kell adni vagy mi?
2014. aug. 8. 00:31
 3/15 anonim válasza:
2014. aug. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagy gáz kis kuplung mint a motornál
2014. aug. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ennek a "felállásnak" az a fizikai magyarázata, hogy az autó súlypontja a hátsó tengely mögé tolódik.


A dragstereket amúgy is úgy építik, hogy hátsó hajtás, hátsó súlypont.

-könnyű autó jó, mert ( a = F/m ) Newton 2.

-hátsó kerék nem csúszhat meg, így minél több súlyt kell rá helyezni (amikor gyorsul, jó helyen legyen az a vektor)


És innen már csak egy apró figyelmetlenség / számolási hiba / nagyobb szellő kell, és az autó maximális gyorsulásnál "hátrébb tolja" a súlypontját a tengelynél. Ez megforgatja az autót, ami kiáll hátsó kerékre.


Egyébként annyira nem jó ötlet, elrontja a légellenállást és teljesen irányíthatatlan lesz a gép.

2014. aug. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,bár nem voltam jó fizikából úgyhogy nem nagyon értettem.:D Leegyszerűsítem a kérdés,Seat cordoba-val vagy Opel Tigrával lehet két kerekezni?
2014. aug. 8. 01:14
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem. Az 50-50 súlyelosztást sehogy nem hozod ki 10-90-re sem, az átbillentéshez pedig a 0-10-en kell túllendülni.
2014. aug. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ráadásul ezek elsőkerekesek nem?:D
2014. aug. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ehhez hátsókerékhajtás kell :D És leirom előre, sem BMW-vel, sem Ladával nem lehet megcsinálni...
2014. aug. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmilyen gyári autóval nem lehet megcsinálni, csak extrém módon átépített, nagyon sok lóerős, nagyon jó hátsó tapadású, hátsókerékhajtású autóval...
2014. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!