Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudok váltó olajat utántöl...

Rédei Róbert kérdése:

Hol tudok váltó olajat utántölteni a váltóba? Esetleg az baj, hogyha nem eggy gyártótol kerül bele olaj?

Figyelt kérdés
Egy golf 4-röl lenne szó 1.6 101 le és kicsit nehezebben tudom betenni sebességbe 1-es és 2es-be.
2014. aug. 8. 12:15
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:

Én nem öntenék utána, előfordulhat hogy a 2féle olaj keveréke egy sokkal rosszabb moslékot alkot.


Nézz utána hogy milyen kell bele és mennyi. Amíg megveszed az is kicsit bemelegszik, utána ráállsz az aknára, a váltó alján van egy csavar amit kiszedsz és leengeded az összes olajat. Közben kiszeded a közepén lévő feltöltő is.

Kicsorgott rendesen, alsó csavar vissza, feltöltöd a másikon (amíg már csorog vissza a feltöltőn), az a csavar is vissza, majd mehetsz utadra.

2014. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az olaj már meg van már csak lekéne cserélni :(

De ez majd segít a problémán?

2014. aug. 8. 12:43
 3/9 kata kata ***** válasza:
A mechanikus váltóba 75W-90-es jelzésű szintetikus váltóolaj kell. A betöltési és ellenőrző csavar a váltó menetirány szerinti bal oldalán a kuplung mechanika zöld dugója mellett található és 17-es imbuszkulccsal 'nyílik'.
2014. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem az olaj miatt megy be nehezen 1-2-es sebessegbe, hanem a szetkopott szinkrongyuruk miatt. Az olajtol semmi nem fog megvaltozni.


Ha ragaszkodsz hozza annak ellenere, hogy latvanyosan nem ertesz hozza, csereld az egeszet, ne keverd ossze semmikepp a regi es uj olajat.

2014. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:

Pedig néha az új olaj csodákat tud művelni. Nekem sokkal szebben, finomabban veszi a sebességeket az autóm mióta kicseréltem a váltóolajat.


nem viccből kell a megadott rendszerességgel cserélni, ha nem számítana akkor sosem kellene.


nem biztos hogy az olaj a hibás, de egy olcsón lehet cserélni, ártani nem fog, és nagy az esély hogy ez volt a gond.


ha nem, akkor a kövi a rudazat. egy idő után megkophat, beleérhet valamibe, azt még olcsó rendbehozni.


Ha valóban komoly baja van a váltónak az drága mulatság.


Cseréld ki nyugodtan, jó eséllyel segít!

2014. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2014. aug. 8. 13:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért azt túrd fel a neten, hogy pontosan milyen minősítésű és viszkozitású olaj kell bele. Rövid távon szinte mindegy milyen olaj van benne, de 50-100000 km-t már nem kéne beletenni nem belevaló olajjal. Az egy dolog hogy teszel bele 75W-90 eset, de abból is van API GL4, GL5, GL4+ és GL4/5-ös minősítésű. Valószínű hogy GL4-es kell bele, de a GL4/5 az biztos hogy jó lesz, viszont lehet hogy az előírt viszkozitás SAE 75W-85. Ha sűrűbb olaj van a kelleténél a váltóban (80W-90, 85W-140, stb) akkor nehezen veszi a sebességeket amíg nem melegszik át az olaj. Betölteni nem gond, mert szintellenőrző nyílás minden váltón van, de az élettartam-feltöltésű váltókon meg általában nincs leeresztőcsavar, így nem egyszerű a régi olajtól megszabadulni.
2014. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az olaj dobozán az van ---> sae 75w90, api gl-5 és gl4 mil-l-2105d
2014. aug. 8. 22:30
 9/9 anonim ***** válasza:

SAE 75W a gyári olaj viszkozitás


a száma pedig G 060 726 A2

2016. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!