Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi pénzzel érdemes autót...

Mennyi pénzzel érdemes autót venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megkaptam a nyári fizum, illetve hozzácsapódik még egy kis összeg így lesz körülbelül kemény 200 ezer Ft-om.

Szerintetek mi az az összeg határ, amikor azt lehet mondani, hogy vehetek egy kocsit?


Mindenki mondja, és én is úgy gondolom, hogy egy autóra rengeteget kell költeni. Papírok, benzin, műszaki, ha elromlik valami. De mégis ott motoszkál bennem, hogy ha vennék valami 130-160 ezer környékén akkor még beleférnek ezek a dolgok.

Vagy esetleg várjak még amíg rendes fizetésem nem lesz? Csak hát a kisördög :)



2014. aug. 9. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Még sose voltam annyira gazdag, hogy a mai értékén 130-160 forintért vegyek használt autót.
2014. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kovpet ***** válasza:
Egy autó fenntartása sokba kerül. Ha nincs pénzed (és nem kell feltétlenül a kocsi), ne vágj bele, mert csak szívni fogsz.
2014. aug. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha most veszel tegyük fel 150 ezerért valamit, akkor a maradék 50-ből nem tudod fenntartani.

Kell ugye átíratni, kell biztosítás, kell súlyadó, kell műszaki neki, akkor a tankolás, és parkoló díjak, stb.

Ha valami elromlik, akkor az lehet 1000 forintos tétel, de lehet, hogy többe kerül mint amennyiért a kocsit vetted. (nálam volt ilyen)


Az biztos, hogy sokkal jobb autóval közlekedni, mint tömegközlekedéssel, ad egy bizonyos szabadságot, meg ha srác vagy, akkor "menőzhetsz" a csajoknál (bár nekem ilyen pasi sosem jött be), de tényleg kell hozzá valami pénz.


Ha mondjuk nem fizeted be a biztosítást, mert nincs elég zséd, akkor egy idő után felmondják a szerződést, majd ugye jön hozzá a fedezetlenségi díj, meg kamat, stb, és nem mondhatod, hogy hát én 3 hónapig nem is használtam az autót.

2014. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs rendszeres jövedelmed akkor még úgy se érdemes autót venni, ha 600.000ft-ot kerestél alkalmi munkával.

200.000ért inkább robogót vegyél, azt nagyon olcsón fent tudod tartani.

Egy autó átírása 50-60 ezer ft, ha kis köbcentiset veszel, a biztosítás évente 20-40 ezer is lehet.

Tehát a vételáron felül kell hogy legyen kb 80-100.000ft-od.

Egy valamire való autó szerintem 300.000ft alatt nincs. Ergo ha nincs közel 400-ad akkor nem érdemes autóban gondolkodni, főleg ha nincs rendszeres kereseted.

2014. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább biciklit!!! Mi a fenének autó? Hogy vigye a pénzt a benzinnel meg az egyéb javításokkal? Csak azért,hogy menő legyél? Hülyeség.
2014. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy autó fenntartása havi 3500-4000Ft, és akkor még e métert se gurultál vele.
2014. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!