Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes még rákölteni? Vagy...

Érdemes még rákölteni? Vagy inkább adjuk le, és némi pénzzel kipótolva vegyünk egy másikat, jobb állapotút?

Figyelt kérdés
Előrebocsátom,nincs sok pénzem,amit erre szánnék.Van egy 94-es Suzukink.Elég sokat rá kellene költeni,hogy karbantartsuk.4 éve vettük 400 ezerért.Most majdnem egy 100-asba kerülne a felújítgatása. ha ezt leadnánk,200 at adnának érte remélem, és kb 200-at ráfizetve 400 körül már kapnánk egy jobb állapotút,fiatalabbat...Mit tanácsoltok?
2010. aug. 2. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiatalítani lenne jó, de csak az átíratás költségei több, mint 50 ezer.

Ha melléfogsz a friss beszerzésre is rögtön rá lehet költeni egy százast.

2010. aug. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Lehet,hogy igazad van.De azért gondoltuk, mert most elég olcsón lehet kocsit vásárolni...Írjatok még véleményt....!
2010. aug. 2. 07:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mindkét változatnak megvannak az előnyei és természetesen a hátrányai is!

A kocsid már nem lesz újabb, viszont már ismered, az esetleges nyűgeit tudod mit amortizáltál le rajta sejtheted, hogy mire kell most és majd mire kell a közeljövőben költened. Egy újabb számodra ismeretlen állapotú autót véve tulajdonképpen kissé zsákbamacskázol és nem feltétlenül az eladó rosszindulata miatt, az is lehet , hogy ő sem tud egy olyan gyenge pontról ami 200km múlva megadja magát, aztán ott vannak az ügyeskedők is akik eladásra "javítják" a járművüket. Természetesen kifoghatsz egy gyári állapotú darabot is minden átverés nélkül! Ha a vásárlás mellett döntesz ajánlom, hogy vidd el egy műszaki állapotfelmérésre (természetesen együtt az eladóval) Ha ettől elzárkózik az már nagyon sokat jelent! Ez mellesleg nem egy nagy költség Nekem pl 4000Ft-ért megcsinálták. Ha ezzel megtakarítottam egy párszázezres javítást... mármegérte. Tudom amikor nincs sok pénzed akkor ez is sok de még mindig olcsóbb mint később befaragni. Mellesleg én akkor egy kiváló autószerelő műhelyet találtam.

Laci

2010. aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. aug. 2. 08:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lelombozni szeretnélek, de egy elég tróger állapotú, kb 15 éves suzuki swiftet akartak a kereskedésbe 230ért rásózni egy potenciális vevőre, amikor én az opelt vettem. Ebből kiindulva szerintem a tiedet nem fogod tudni 2-ért eladni, de sok sikert. Egyébként a suzuki jól szerelhető, ismerős szakival (és saját utánajárással, bontó, stb) valszeg jobban jársz a felújítással.
2010. aug. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, most olcsóbban lehet vásárolni, de sajnos eladni még olcsóbban.

A második válaszban minden benne van.

2010. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!