Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen használt dízeles...

Milyen használt dízeles kombit vegyek?

Figyelt kérdés

Használt dízeles kombi vásárlását tervezem kb. 3 éves korig és 100 000 km-ig. Na mármost sikerült 3 autóra leszűkítenem a választást, de ezek közül nem tudom, melyik volna a jobb választás:

Opel Astra Sports Tourer 1.7 CDTI

Škoda Superb Kombi 1.6 TDI (vagy 2.0 TDI- nem vagyok biztos benne, hogy az 1.6-os elég egy ekkora autóhoz)

Peugeot 508 SW 1.6 HDI (vagy 2.0 HDI- hasonló indok, mint a Superbnél)

Tudom, az Astra nincs egy árkategóriában a másik kettővel, de használtan nincs akkora árbeli különbség. Az érdekelne, hogy ezek közül melyiknek kisebbek a fenntartási költségei(valódi fogyasztás, pótalkatrészek ára szükség esetén), melyik a megbízhatóbb(kevesebb meghibásodás) és úgy általánosságban melyik volna jobb választás?

Megkérek mindenkit, csak olyanok írjanak, akiknek van tapasztalatuk is az adott kocsikkal(legalább az egyikkel) :)



2014. aug. 10. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Én a skodát vagy a peugeotot venném csak 2.0 motorral. Fogyasztásba se rosszabbak mint az astra, mivel az eléggé túlsúlyos. alkatrészbe se veszélyesebbek nála. Ha superb és peugeot között választanék akkor: Peugeot, már megvolt a nagy értékvesztése a franciasága miatt, nekem jobban tetszik kivül,belül, és a HDI motorok nem rossz konstrukciók.
2014. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Méretre a Superb valószínűleg a legnagyobb, de az új TDi-ktől én tartanék. Astrát nem ösmerem, az 508 meg egyszerűen szuper autó, ha nem szoktál nagyon meredek úton haladni, vagy autópályán nem mégy 180 fölé, akkor bőven elég az 1.6-os is, szerintem a legtakarékosabb is az, ezek közül, s alapáron tud panorámatetőt. Meghibásodásról még nem hiszem, hogy sok adat lenne, de egy 3 éves autónál egyrészt még van gyári garancia, vagy tudsz vásárolni kiterjesztett garit a szervizekben (szerintem érdemes).
2014. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazság szerint utóbbi időben én is inkább a Škoda és a Peugeot között hezitáltam, csak az alkatrészek ára miatt voltak kételyeim, megengedhetem-e magamnak valamelyiket. Viszont még így is nehéz ez nekem, mert az 508-as szimpatikus, jól néz ki, van panoráma tető hozzá, de a Superbnek nagyobb a rakodótere, és több hely van hátul a lábnak. A másik dolog, hogy megbízhatóság szempontjából a francia autókról nem sok jót hallottam, a Škoda viszont megbízható autó hírében áll.
2014. aug. 10. 13:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Ma már nem azt kell nézni, hogy francia, német vagy japán (mondjuk régen is teljesen felesleges volt), hanem a beszállítókat. A Peugeot nagyautójával ezen a téren semmi gond nincs, csekkold le nyugodtan: [link]
2014. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aha, értem... fúú, kellemes, de nehéz döntés lesz ez, már látom előre :D Szerintem a tesztvezetés dönti majd el a dolgot. Ettől függetlenül ha valakinek volna egyéb véleménye, írjon még, ne tekintse lezártnak a kérdést :)
2014. aug. 10. 13:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Most nem azért de az Astra semmivel sem nagyobb tömegű a másik két említett típusnál. Sőt, a Skodánál könyebb.


Az 1.7CDTI kiforrott konstrukció. Nincsenek gyerekbetegségei, nagyon műszaki gond sem fordul elő vele. Gyakorlatilag Az F Astrás korszak óta fejlesztgetik, javítgatják jó rég óta a japán alapokra épülő "ős" motort.

De lehet én az új szentgotthárdi gyártású 1.6CDTI-t is kipróbálnám. Papíron brutál jók az eredményei a fogyasztással együtt.


A másik két típust közelebbről nem ismerem.

2014. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az astra olyan súlyba van mint ezek 1,5T viszont 1 kategóriával lejjeb játszik, így értettem, hogy túl nagy a súlya.
2014. aug. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aha, mondjuk ez a kiforrott motor dolog is jó meglátás. Amúgy igen az 1.6-oson is gondolkoztam, de a gond az, hogy 2013 óta van az Astrákban, így három éves autót ezzel a motorral nehezen szereznék- na meg valahogy nem tetszik az a start/stop dolog benne, nem látom azt a marha nagy előnyét, amit sokat hangoztatnak.
2014. aug. 10. 21:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Pontosan. Én is ezt írtam.

Ezzel szemben az volt az érved, hogy az Astra azért nem jó, mert "túlsúlyos".

Nem a levegőbe beszéltem, mikor írtam, megnéztem a konkrét saját tömegeket mindhárom típusnál. Ezek a következőképpen alakulnak:


Sokoda Superb kombi 1.6 dízel: 1539kg (77kW, 250Nm, gyári vegyes átlagfogyasztás: 5,2 l/100km)


Peugeot 508 kombi 1.6 dízel: 1425kg (82kW, 254Nm, gyári vegyes átlagfogyasztás: 4,6 l/100km)


Opel Astra J kombi 1.7 dízel: 1475kg (Cosmos, tehát valószínűleg nem a legkisebb tömeggel, vezetővel együtt(!), érdekes adat, vajon hogy mérték?) (81-96kW, 280-300Nm, gyári vegyes átlagfogyasztás: 4,0-4,6 l/100km)


Tehát az nem igaz, erős csúsztatás, valótlanság azt állítani, hogy az Astra azért nem jó, mert túlsúlyos a többihez képest. Mint ahogy az sem igaz, hogy emiatt magas lenne a fogyasztása. Pont ennek a legkisebb a három közül.

2014. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
# 8, igazad van. ezt elfelejtettem.
2014. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!