Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég került hozzám egy ford...

Nemrég került hozzám egy ford focus kombi. A fényszóró kapcsolón nem tudom, hogy lehet a ködlámpákat felkapcsolni?

Figyelt kérdés
[link] Ilyen a kapcsoló, helyzetjelző, fényszóró, balra pedig a parkoló lámpa (mellesleg nem tudom mi a helyzetjelző és a parkoló lámpa között a különbség) és gondolom középen a tekerő résznél mutatja a ködlámpát. Hogyan kell? Illetve mi ez a kettő között a különbség?

2014. aug. 10. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Húzni kell.


Csak a hátsó van jelölve, tehát csak egyet tudsz húzni kifelé rajta és akkor a hátsót kapcsolja fel.


Nekem mondjuk eggyel újabb Focusom van, ebben az elsőt meg a hátsót is így lehet felkapcsolni.

2014. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A "német típusú" (a Focuson is az van, bár már pár évtizede nem kölniek az európai Fordok) lámpakapcsolón a kapcsolót meghúzva kell kapcsolni a ködlámpákat. Egy kattanás: hátsó helyzetjelző ködlámpa, két kattanás: első ködfényszóró. Ha húzásra a belső világítás kapcsolódik (Opel-rendszerű kapcsoló, ami bár elvileg német, a gyakorlatban kicsi GM), akkor külön kapcsolót keress.
2014. aug. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
magam felé húzva?
2014. aug. 11. 13:18
 4/4 bbnc223 válasza:
Eltekered az anyósülés felé a kapcsolót , ilyenkor a helyzetjelző lesz felkapcsolva , illetve a műszerfal. Még egyett tekersz rajta (szintén az anyós felé) akkor a tompítótt, a ködlámpákat pedig magad felé kell húzni, egyet kattan hátrafelé az első még egyett kattan a hátsó. Egy sárga és zöld jelzés fel is villan a kapcsolón. Remélem érthetően írtam.
2019. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!