Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Daewoo Tico?

Első autónak Daewoo Tico?

Figyelt kérdés

Másik kérdésnél ahol Marutit kérdeztem, azt mondták ezt az autót jobban alyánlaknák , mivel megbízhatóbb.


Kis vársoban használnám . Néha átugrani szomszéd városba.


Csak tanuló autót akarok , amit még szerelgetni is tudok hogy gyakorolhassak



2014. aug. 11. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Hát nem egy masszív darab, gyakorlatilag egy guruló uzsonnás doboz. Ha már ilyen kis fingszitát szeretnél, szerintem jobban jársz egy Swifttel. Alkatrész-ellátottság tekintetében is jobb választás és talán picit nagyobb is. Mindkettő atomjaira hullik a legkisebb koccanástól is, de olcsók és a Swifthez tényleg szinte még a sarki trafikban is kapni mindent.

Javaslom, nézz olyanokat, amiket ajándék helyesírási szótárral kínálnak! :-)

2014. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Láttam az előző kérdésedet és ezt is. Én azt javaslom, hogy próbálj meg venni egy Marutit. Azt írták ott, hogy inkább Ticot vegyél,m ert egy árkategória, de nem igaz, mert ott ér össze a 2 kategória, hogy a full kitűnő Maruti annyiba kerül, mint egy lepusztult Tico. Most meg átpártoltál a Tico mellé és egyből egy attól is drágábbat ajánlanak. A Swift még drágább, mint a Tico, nem a legolcsóbbakat kell egyikből sem nézni, mert azok elég lepusztultak, akár Maruti, akár Tico, akár Swift. Marutiból 100ezer alatt is kapsz igen jót, ami városi kocsinak tökéletes és nem hátrány szerintem, hogy nincs 5. sebesség benne és a kézi szivatóval ellátott kocsikat régen is gond nélkül használták, akkor most miért lenne baj.

Én esetleg Trabi 1.1 et vagy Wartburg 1.3-at néznék, azok nagyobbak, VW motorosak és alig drágábbak, bár szeretik a hasukat, amit a Marutiról nem tudok, hogy milyen a fogyasztása.

Ha kiírnád a kérdésedet Swiftel, akkor oda úgyis még drágábbakat ajánlanak. Vegyél Marutit, ha neked megfelel, menj el egyet megnézni és úgyis látni fogod. De megnézhetsz egy Ticot is, akkor látod a különbséget és tudsz dönteni, de szerintem a Maruti könnyebben szerelhető otthon, csak a karburátorhoz ne nyúlj, mert többet vissza nem tudod állítani a gyári értékre és csak rosszabb lehet attól.

2014. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Napkiraly ***** válasza:
100%
Válaszoltam az előző kérdésedre, megerősítelek: ticot vegyél. Nálam van a családban. A tapasztalatom, hogy motorikusan szerelni nem nagyon fogod (150ezernél újragyűrűzöd, új csapágyak, aztán megy tovább), a karburátor nem romlik el, így marad a kopóalkatrészek cseréje (a kétféle gömbfej, a kerékcsapágyak, elosztófedél, gyertyák ilyesmi). Azt pedig nagyon meg fogod érezni hogy nincs 5. sebesség (80 lesz az utazósebességed 100 helyett, mindenki állandóan előzni fog, nem tudod tartani a forgalom ritmusát).A Maruti beltere ha sokat van napon egyszerűen szétmállik.
2014. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még mindig azt mondom, hogy inkább egy Fiat Panda.
2014. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nehéz döntés , mivel mindkét autóhoz írnak jót és rosszat is. A Daewoonak drágábbak az alkatrészei , ha jól tudom.


Esetleg valaki tud mondani valamit a Opel Corsa A -ról ?

2014. aug. 12. 08:19
 6/9 Napkiraly ***** válasza:

Drágábbak?

lengőkar olasz: 5000

lengőkar luxus német: 12ezer

szelep: 1200

kipufogó: 12ezer

csapágy: 3000 / kerék

Csak pár adat fejből. Ha ezek drágák akkor inkább a wartburgot vedd, ahhoz minden padláson van ajándék alkatrész

2014. aug. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Én még elgondolkodnék az F Astrán is. A sima, 60 lovas 1.4 agyonüthetetlen, megbízható és fillérekből javítható, ha valami elromlik rajta. Alkatrész mindenhol akad hozzá olcsón, és az egy teljesen normális méretű autó, nem fújja le a szél az útról.

Nem egy izomgép, de a Ticohoz képest egy rakéta és sokkal masszívabb is.

2014. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudtam hogy hogy drágább -e csak kérdeztem hogy a martui-val szemben drágább vagy sem.


Ahogy olvastam marutinak gyakran vannak karburátor gondjai.

De ezeknél a régi autóknál már igencsak...

2014. aug. 12. 13:38
 9/9 A kérdező kommentje:
De valószínűleg Marutinál kevesebb a gond.
2014. aug. 12. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!