Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőrök komolyan veszik a...

A rendőrök komolyan veszik a segédmotorok 40km/h órás sebességkorlátozását?

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
45. Egyébként nem túlzottan, egy DT50-nek 100-110 körül van a vége, mégsem fog elmeszelni a rend őre, ha 90-el használod lakott területen kívűl.
2014. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40 és nem 45. Bár a 45-ért még nem biztos hogy büntet, de az is lehet. Első nem nagyon tudja, hogy mit ír, mert szigorúan veszik. Annyi a lényeg, hogy ha nem állít meg, akkor nem tud büntetni, mert nincs rendszám, ezért nem küldenek ki csekket, de ha megállít, akkor megbüntet. Higgy nekem, volt már benne részem sajnos. Felénk ráadásul elég sok a kismotoros, ezért 2 kocsival jönnek mérni, hogy az egyik utánunk tudjon jönni, ha menekülni próbálnánk.
2014. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy környéke is válogatja, de Észak-Keleten (Nógrád/Heves/BAZ) a legkevésbé sem érdekli a rendőrt, mennyivel megy egy Simsonos vagy robogós, amíg nem előzgeti feltünően könnyen az autósokat - sőt, még örülnek is neki, hogy nem lassítják a forgalmat. Pesten és Nyugaton elképzelhető, hogy jobban figyelnek erre is, de itt ha kiállítják őket mérővel figyelni, az van nekik csak megmondva, hogy aki nagyon túllépi a 90-et, azt álítsák meg.

Itt ( [link] ) egyébként határozottan 45km/h-t írnak az AM-re, annyira nem régi, nem látom okát, hogy miért változtatták volna meg 40-re.

2014. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen óvatosan, mert, ha segédmotorral kapnak gyorshajtáson, nagyon sok jogszabályba ütközik (ezért tervezem az enyémet rendszámosra cserélni)
2014. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Könnyű négykerekű motorkerékpárok, amelyek terheletlen tömege kevesebb 350 kg-nál (L6e kategória),

a 45 km/h-t meg nem haladó legnagyobb tervezési sebességű elektromos járművek esetében az

akkumulátorok tömegét nem számítva, és amelyek


ez csak a legnagyobb tervezési sebesség, de csak 40-nel szabad vele menni (ami óriási baromság, egyes helyeken kész életveszély)


amúgy én még csak nem is hallottam, hogy ezért büntetnének, inkább a 2 utas, meg a bukósisak elmulasztása miatt büntetnek

2014. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vas megyében lakom, állítottak már meg 45km/h-s sebességgel haladva. Igaz, csak egy ejnye-bejnye lett belőle, de akkor is, elég ez ahhoz, hogy bebizonyosodjon, figyelnek erre. Sőt, szerintem egyre inkább fognak erre is figyelni, elvégre kell a bevétel. Pláne, ha tényleg jön a rendszámoztatás. Onnantól jönnek majd szép számmal a csekkek.
2014. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a 40 km/h egy vicc, szerintem a rendőrök sem veszik komolyan, van sok robogós ismerősöm és nekem is volt régen, de soha nem volt problémánk belőle, pedig nem 40-el jártunk...
2014. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kalem10 válasza:
Megmondom hogy miért nem veszik komolyan azért nem mert ha akadályozol egy kamiont mert te 40-nel mész az sokkal baleset veszélyesebb mintha felveszed a forgalom ritmusát persze nem kell pofátlannak lenni.
2014. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általában nem veszik komolyan, amíg nem esel túlzásokba, vagyis nem előzgeted smkp-vel a kocsikat. Ha csak tartod a forgalom tempóját, senki nem szól érte.
2014. aug. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!