Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sebesség váltásnál be kell...

Sebesség váltásnál be kell tartani a fokozatokat?

Figyelt kérdés
Lehet úgy váltani hogy 2-esbe fel pörgetem a motort és ha elérem a kivánt sebbeségetbeváltok 4 es be vagy 5-be? muszáj pakolgatni egymás után a sebesség fokozatokat?? Ez árt a motornak?

2014. aug. 12. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én legtöbbször 2-4-6-ot használom, a többit ritkán. Motortól függ, ha van elég erő meg nyomaték és nem erőlködik, akkor ki lehet hagyni.
2014. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha valamelyik fokozatot kihagyod, az nem art. A felporgetes viszont igen, tobb uzemanyag, rosszabb hatasfok. Nem veletlenul vannak a fokozatok, hanem azert, hogy a motort az idealishoz kozeli fordulaton tudd terhelni. Extrem esetben (gyorsan kell kihajtani es azonnal besorolni) az 1->5 is mukodik, csak kisse ronda hangja van 6000-nel a motornak...
2014. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én is szoktam 2-4 és 3-5-öket váltani, helyzettől függően. A motornak tulajdonképpen lényegtelen, és a váltó sem megy előbb tönkre.
2014. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ki lehet hagyni, kettőbe el lehet menni 50-ig bőven, ott a 4 sok autók jó, de valamelyik 5-el is megbirkózik. De ez váltótól meg autótól függ.

Busszal volt olyan hogy csak 2-4-6 volt, meg egy recsegős-ropogós, sokszor be nem vevős rükvercz, aztán mégis meg lett csinálva a járat időre

2014. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Néha én is kihagyok egy fokozatot, ha olyan a közlekedési helyzet.

Visszaváltásnál meg többet is, de gondolom ez evidens.

2014. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én nem szoktam, benzines kocsinál nehezebb ilyennel szórakozni, mert ha kihagysz fokozatot nem fog húzni a kocsi, dízeleknél talán kényelmesebb is
2014. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Enyhe lejtőnél mindig kihagyok fokozatokat.
2014. aug. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fontos, a lényeg hogy a fordulat ne nagyon essen 1500 alá.
2014. aug. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!