Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MI lehet a probléma a kocsimma...

MI lehet a probléma a kocsimmal? Egy ideje a kilóméter óra nem mért semmit, váltásnál berángatott a kocsi. Most meg úgy nézki végleg ilyen lett. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Egy Opel Astra G-ről van szó. 1999-es évjárat, és 2.0 Dízeles

2013. okt. 28. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Jó mentalitás, eddig csak néha rángatott, leszartad magasról, amíg beindul jó az úgy, most már kezdesz parázni, hogy nem csak rángat hanem ott is hagy valahol? Amúgy mi köze a km órának a rángatáshoz? Ez két teljesen külön probléma... irány a szerelő.
2013. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szartam le magasról, de mivel a munkámhoz kell, és milliókat nem keresek. Sok választásom nem volt hogy menjek vele vagy ne. Eztán csak az írjon aki ért is az autókhoz, nem csak bölcselkedni tud. Nekik viszont előre is köszönöm.
2013. okt. 28. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Hali!


Az hogy a km óra nem mért semmit, ez azt jelenti, hogy nem mutatta mennyivel mész, vagy a számláló sem méri a megtett km-t? Nekem olyan jelentésg volt (1999-es 1.6 16V benzineg G Astra), hogy a km óra mutatója ugrált, és az ABS lámpa égett. A megoldás: bal első kerékcsapágy, amiben van egy jeladó. Ez a jeladó a kerék fordulatszámát figyelte, ez alapján mért a km óra és az ABS is ezt figyelte. A csapágy csere megoldotta a km óra és az ABS gondot is. A váltásnál jelentkező rángatás szerintem kuplung kinyomócsapágy vagy kuplungtárcsa hiba, rosszabb esetben egész szett csere... Mindenképp szerelőhöz vidd el szerintem. A kuplung nekem csúszott amikor megvettem a kocsit (156.000 km volt akkor benne), gyorsításkor csak felpörgött a fordulatszám, de nehezen illetve nem a fordulatszám függvényében gyorsult. Nekem kinyomócsapágy+kuplungszett+kuplungtárcsa csere kellett...

2013. okt. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*jelentésg = jelenség
2013. okt. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. okt. 29. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!