Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 3 Francia autó közül a...

A 3 Francia autó közül a megbízhatóbb? Citroen, Peugeot, Renault

Figyelt kérdés
Ha a 3 francia autómárka közül kell választani melyiket kellene választani? (Nekem szerencsére F Astrám van) kíváncsiságból érdeklődnék ha valaki szereti vagy ragaszkodik a francia autókhoz? Melyiket érdemes megvásárolni?

2014. aug. 13. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én Citroen-t választanék. Annak tök izgalmas, egyedi autói készültek mostanában. Renault-ból is elfogadnék egy Laguna Coupe-t. Peugeot viszont nem kéne. RCZ sem.
2014. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak mert sokan szidják-hordják a franciákat. Nekem speciel nem volt dolgom egyik francia autóval dolgom csak szeretném tudni hogy a három közül melyik emelkedik ki megbízhatóságban.
2014. aug. 13. 15:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Típusfüggő - egy Renault R21 problémás, míg egy Peugeot 405 örök élet+1 nap, nem lehet így általánosságban rangsorolni, szerintem egyikkel sincs amúgy különösebb megbízhatósági probléma, legalábbis semmivel sem jobban, mint mondjuk egy Opellel.
2014. aug. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) akkor a Peugeot inkább a megbízhatóbb a francia autók közül?
2014. aug. 13. 16:17
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Peugeot mindenképp jó és ugyanúgy a Citroen is, ha nagyon kukacoskodni akarnék, akkor talán a Reanult kicsit le van maradva, de attól még ők is jó és használható autókat gyártanak. Mondjuk pl. korrózióvédelem terén valószínűleg mindegyik gyártó autói túl fogják élni a te F Astrádat, de ez már csak megjegyzés, hogy érzékeltessem a lényeget :-)
2014. aug. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én pl. egészen jól megvagyok a Renaultokkal, nekem nincs több gondom velük, mint más autókkal. Persze rendszeresen karbantartom, hiszen azért csak megyek a 15 éves Megane-nal évi 70-80 ezer km-t.


Volt céges Peugeot Partnerem is, kollégámnak Citroen Berlingoja. A Citroen olcsóbb volt újonnan, de az alkatrészek drágák hozzá, míg a Peugeot drágább volt megvenni, de az alkatrészek olcsóbbak hozzá. Ráadásul sok minden egyezik, hiszen szint egy típus...

A P.P.-ben 1.6 HDi motor volt, nem akart szétesni, pedig kapott rendesen: csak Budapesten belül beletettem vagy 100 ezret. A barátom 2.0 HDi motoros Citroen-je is jól bírja. Persze mindennek vannak típushibái, a PSA autóinak pl. a futómű...

2014. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ahogy olvastam a válaszokat és hallottam hogy a HDi motoros francia autókat nem lehet megölni. Igen ez igaz az F Astrára hogy megjelenik a rozsda enyémen csak most kezdd kijönni a rozsda. A motorjára panaszom nincs csak annyit hogy olajat cseréltem benne :) (benzines F Astra)
2014. aug. 13. 18:34
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
A Citroen/Peugeot elég hassonló, mind2 PSA csoport. A Renaultok általában szarabbak, de nekem egyik se kéne.
2014. aug. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

citroen peugeot egy faluból jönnek.

Ugyan azon motorok, alkatrészek.

Renault. van a cégnél több is. Több a gond is sajnos velük.

2014. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Diákkorom első, használtan vett ócska Renault-jával 6 évig tudtam furikázni, később is hű maradtam ehhez a márkához. Csak a család szaporodása miatt kellett időnként cserélni, de még ma is egy kis Twingóval járok a 45km-re levő munkahelyemre.

Van egy 84 éves rokonom, aki egész életében Citroeneket vett.

A Peugeot-ról nem tudok nyilatkozni, nemigen ismerem őket.

Ha rendesen karbantartják őket, ezek a kocsik megbízhatóak és hosszú életűek. A lányomnak 10 éve van egy Renault Megane-ja, semmi baja vele.

Azt hiszem, az csak egy magyar "urban legend" hogy a francia kocsik xarok...

2014. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!