Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 50ccm-es robogót meddig...

Egy 50ccm-es robogót meddig kell járatni indulás előtt?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit fura a kérdés, de több embertől hallottam, hogy nem szabad elindulni vele egyből indítás után, had melegedjen meg egy kicsit.

Ti hogy indultok vele? Vártok, míg egy kicsit bemelegszik? Ez mennyi idő kb?


Én úgy szoktam, hogy elindítom, és utána veszem fel a sisakot, addig hagyom csak járni magában.



2014. aug. 13. 19:44
 1/6 kata kata ***** válasza:
Ilyen melegben annyi elég amit írtál.Hidegebb időkben egy kicsit többet kell járatni.
2014. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2t motornak nem árt annyira a hideg mint a 4t-nek...


a 4t motort azért bántja annyira a hideg, mert maga a motorolaj hideg, és a siklócsapágyakba pontosan meghatározott nyomású és viszkozitású olajat kell pumpálni ahhoz, hogy tökéletes olajfilm réteg jöjjön létre, és ne érjen össze a csapágy meg a csap...


2t motorban egyszerű tűgörgők vannak, amiknek csak egy minimális olajpermetre van szükségük, hogy ne kopjanak gyorsan és ne melegedjenek túl...

persze lehet mondani, hogy a hőtágulás miatt az illesztések nem megfelelőek hidegen, de elsősorban nem ez jelenti a problémát a 4t motornál sem, hanem az olaj hőmérséklete(és emiatt a viszkozitása, mert ugye a hideg olaj sűrűbb)


én is csak annyit szoktam várni, míg kimegyek a kapun és felveszem a sisakot, utána finoman el lehet indulni...

2014. aug. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Én rendszerint míg kiérek a faluból, 30-40-el gurulok csak, ez kb 1-1,5km (attól függ, merre megyek). Gondolom ennyi idő alatt már bemelegszik megfelelően, mert utána a városig már 55-60 körül használom.
2014. aug. 13. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:
be hát, főleg ha léghűtéses
2014. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, léghűtéses, a vízhűtéstől kicsit tartottam, nem kell a felesleges túlbonyolítás, és a plusz hibafaktor. :)
2014. aug. 13. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a simsont öt percig szoktam járatni
2014. aug. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!