Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen tényleg percekig járatni...

Télen tényleg percekig járatni kell az autó motorját indulás előtt?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért?
2012. dec. 4. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én a -10-20 fokos indulásokkor szoktam járatni, egész egyszerűen azért h. asz***rá fagyott alkatrészek némi üzemhőt vegyenek fel, nem jó az ha egyből a fagyos alkatrészeket munkára fogod.

Motor indít fűtés bekapcs, aztán jégkaparászás :) Aksidra meg figyelj oda ha hül az idő és egyre kevésbé lendületesen fordítja át az indtó motort, akkor -20ban beadhatja a kulcsot. (tapasztalat)

2012. dec. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nem kell percekig járatni,nem kötelező,

de ha mínuszok vannak ,akkor beindítás után szoktuk egy kicsit üresben járatni,hogy mindenütt fölkavarja a fagyos olajat (motorban-váltóban)

de ez kb 30 másodperc alatt megtörténik,aztán finoman akár el is lehet indulni,

2012. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A hideg motorolajnak baromi rossz a kenőhatása, ezért ajánlatos kicsit bemelegíteni elindulás előtt. A jéghideg motorral való elindulás ezer kilométereket vesz el a motor élettartamából még 0W-s olaj esetén is.
2012. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves elso: Aranyszabaly hideg motornal futest racsavarni tilos amig az el nem eri legalabb az uzemi hofok 1/2 reszet de ajanlott a 3/4. Mivel a futes alltalaban direkt osszekotetesben all a motorral igy szerencsetlen motornak meg a kasznit is fel kell melegitenie nem eleg a sajat baja.

A helyben jaratast max egy percig tanacsos csinalni hogy megerkezzen a hideg dermedt olaj mindenhova aztan KIMELO modon hasznalatba kell venni az autot hiszen igy melegszik a leggyorsabban uzemi hofokra a szerencsetlen motor es hutokozege.

2012. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nincs jogsim, tehát nem is vezetek, csak baromira zavar, hogy 3-4-5 percig járatja a motort reggelente a férjem, mert állítólag kell. Én meg mielőtt ellent mondanék neki, gondoltam utánajárok a dolognak, mert nem értek hozzá.
2012. dec. 4. 12:25
 6/13 anonim ***** válasza:

A férjed is megmondja, hogy mennyi öblítőt tegyél a mosógépbe?

Egyébként igen, érdemes járatni az autót indulás előtt. Különösen az öregebb autóknál már érezni, hallani is lehet, hogy jéghideg motorral, nagy terheléssel indulva kopog, kihagy, rángat a motor... Nyilván nem tesz jót a hideg, még szoruló alkatrészeknek a nagy terhelés.

2012. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem mondja meg :) De nincs is sok köze hozzá. A kocsihoz és a fogyasztásához viszont nekem nagyon is sok közöm van :P
2012. dec. 4. 14:07
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Mutasd meg ezt a férjednek, elég részletesen elmagyarázzák, miért nem jó, amit csinál. (Bocs, nem tudom, hogy kell linkelni.)

2012. dec. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, magától megcsinálja a linket. (8-as vagyok) :)
2012. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

off:

" (Bocs, nem tudom, hogy kell linkelni.)"

de most megtanultad egy életre :))

2012. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!