Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet így valami esélyem...

Lehet így valami esélyem arra, hogy az autóipatban helyezkedjek el?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az autókat, szívesen foglalkoznék velük késöbb is, de nem mint szerelö hanem tervezö.

Viszont a fizikát utálom, annyit tudok belöle felfogni hogy v=s/t

Rajzolni is szeretek.

16/f



2014. aug. 16. 02:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Csinálsz pár vázlatot,és publikálod.

Két lehetőség van.

Vagy felfigyel rád valaki,vagy kiröhögnek.

2014. aug. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább kiröhögnek.

Az Audi oldalán láttam egyszer, hogy valaki egy kézzel firkantott rajzzal akart jelentkezni állásra. Hát azt hittem elsírom magam, de inkább röhögtem


Na, komolyra fordítva a szót, ez nem így megy.

Egy újonnan megjelenő autót mérnökök ezrei tervezik.

Tehát neked amit el kell végezni, az a gépészmérnök szak az egyetemen. Azon belül is közlekedés, vagy gépjármű, vagy gyártástechnológia szakirány. Nézz szét hogy hol milyen szakirányok vannak szakon belül.


A fizikát azt viszont tudni kell, mert arra épül minden.

Általában az alapozó tárgyak a matematika, statika, dinamika, hőtan, áramlástan, hidraulika, pneumatika, anyagismeret... Ez mind a fizikához kapcsolódik, fizikai törvények alkalmazását tanuljátok.


Ezen kívül vannak egyéb tárgyak, pl közgáz, jog, munkavédelem... Ezek töltelék tárgyak, ne foglalkozzunk most vele.


Ezek után pedig vannak a szakirányos tárgyak, mint pl belső égésű motorok, erőátviteli rendszerek, gépelemek, hidraulikus rendszerek, gyártástechnológia... Ezeket csak akkor tudod teljesíteni, ha az alapozó tárgyak megvannak, és érted is őket. Itt nem elég hogy bemagolod a képleteket, (annyi van, hogy nem is lehet), mert pl ha nem érted a Bernoulli-törvényt, akkor nem érted a karburátor működését sem.

Vagy ha nem érted az elektronikát, méréstechnikát, akkor az automata váltókról sem fog tudni semmit, tehát csak bukdácsolni fogsz.


Szóval azt kell mondjam, mindennek az alapja a fizika, és a logikus gondolkodás, ok-okozatok közötti összefüggések meglátása. Enélkül esélytelen.


Vagy a másik út, hogy elmész formatervezőnek, természetesen itt is egyetemre, és úgy próbálsz elhelyezkedni. Ez így nehezebb, egyrészt mert Magyarországon csak az Audinál folyik komolyabb tervezés, ahogy szükség lehetne formatervezőre, másrészt úgy tudom hogy nincs az országban olyan szakirány ahol direkt járműgyártáshoz képeznek formatervezőket. Vázákat meg székeket csinálgatnak, meg tanulnak művészettörténelmet, de az közel sem ugyan az.


Én maradnék az első verziónál a helyedben. (Én is így tettem).

2014. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor inkább más irányba fogok továbbtanulni.
2014. aug. 17. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!