Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.4 benzin, vagy...

Opel Astra G 1.4 benzin, vagy Volkswagen Passat IV 1.9 TDI?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban? Melyiknek olcsóbb a fenntartása? Melyik megbízhatóbb? Összességében melyik éri meg jobban a pénzét? 6-700-at szánok rá. Köszönöm előre a válaszokat.
2014. aug. 16. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Opel Astra G tulajdonosként mondom, hogy ez a két kocsi nem igazán összehasonlítható, teljesen más értékrendet képviselnek. Én egy 2005-ös 1.4-es láncos Astrát hajtok. Eddig a kötelezőkön kívül nem nagyon kellett rá költeni. Igaz már közeledik az az időszak, amikor majd lassan cserélni kell majd ezt-azt (bár ennek még semmi jele), de relatív olcsók az alkatrészek. Az se mindegy, hogy mire akarod használni, mert a 90 pacis benzines motor a városban elegendő, de például autópályán 5 fővel és megpakolva már nem az igazi. Arról már ne is beszéljünk, hogy ha megy a klíma :) Ne értsd félre, én nem akarlak lebeszélni az Opelről, mert én nagyon szeretem. Hálás gép. A családban csak az van. A feleségem egy ugyanilyen motoros H Astrát hajt, szóval én csak pozitívan tudok nyilatkozni róla.
2014. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Legtöbbször magam ülnék benne és városban használnám főként. Megpakolva szinte soha nem lenne. Autópályára kb 2 havonta megyek az ország egyik végéből a másikba max 3 fővel.
2014. aug. 16. 09:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem egyszintű a két autó. De én azt mondom hogy ezért a pénzért sokkal jobb opelt kapsz mint volkswagent. Opelhez van bőven gyári és utángyártott alkatrész viszonylag nem horror áron. Opel astra g autónk van 1.4-es. Városba 5 személlyel is bőven elég az ereje. Kettes hármas sebességben nagyon jól ugrik gyorsulgatásnál. Szóval városba nagyon jó. Ha egyedül mész vele akkor 90-nél is tudsz vele előzni elég jól. Én csak pozitívat tudok róla mondani. Csak szervízre kellett költenem. Meg gyújtáskapcsolóra. Meg egyszer elmozdult a biztositek tábla es elment a belsőtér világitas. Ingyen megcsinálták.
2014. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha főleg városban használnád, akkor inkább az 1.4 benzines G Astra. Bár gondolom az ilyen idős Passatokban még nincs DPF... meg ez még adagolós, PD elemes, vagy már CR? De mindegy is, ilyen 10+ éves dízeleket már nem vennék.

Mondom ezt egy dízel H Astra tulajként.

2014. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Honda civic
2014. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!