Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Lada mennyire alkalmas...

Egy Lada mennyire alkalmas első kocsinak?

Figyelt kérdés

Egy fiatal srác vagyok. Van a családban egy Lada amit nem használnak és nekem adnák ingyen hogy azon gyakoroljak. Annyi a negatívuma hogy kb. 3-4 éve áll az autó amennyire tudom nem is volt beindítva (szabad ég alatt van). Előtte viszont jó volt. Érdemes lenne leműszakiztati? Mire kell figyelni ha ennyi időt áll egy autó?


A válaszokat előre is köszönöm!


2014. aug. 16. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Napi használatra semennyire, max hobbiautónak szerelgetni.

Már az is csoda lenne ha be lehetne indítani ennyi állás után, ráadásul eléggé elavult technika, gyakran kell garázsban vagy út szélén babrálni a motorral hogy működjön.

2014. aug. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Már 10 évvel ezelőtt is kételkedtem volna benne, de ma már szerintem semennyire nem alkalmas. Persze ha ez van, annak is örülni kell, legalább megtapasztalod egy autó fenntartási költségeit is, nem csak azt, mikor menni kell vele.
2014. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt kihagytam hogy 2105-ről van szó, nem a régi körlámpásról, 1990-95 közötti évjárat ha jól tudom.
2014. aug. 16. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát nekem az első dolgom az lenne, hogy átnézetném fékrendszerét, mert több év állás alatt franc se tudja hogy üzembiztosak e. Az olajok se szeretik ha több évig érlelik őket, úgyhogy azok is cserések. Illetve ha beindítjátok, régi benzint amennyire lehet le kell sszívni a tankból, és frisset bele.
2014. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Fel kellene mérni az állapotát, hogy érdemes-e leműszakiztatni.

Egy új akksi majdnem biztos, hogy kell bele. Olajat, olajszűrőt, levegőszűrőt mindenképp cserélj. Ez nem nagy tétel. A többi meg tényleg állapot kérdése.

Ha nem rohad nagyon durván, fék, futómű rendben van, akkor érdemes lehet.

Gondolom nem napi szinten ingáznál vele autópályán több száz kilométert!

Gyakorolni teljesen jó lesz, főleg ha ingyen van. Ha van műszaki érzéked és szeretsz szerelgetni, sok mindent magad is meg tudsz rajta csinálni és még élvezni is fogod.

2014. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
89%
Első kocsinak tökéletes! Ha egybe van, érdemes átnézetni, rendbe hozni, én boldog lennék, ha ingyen kapnék egyet és egybe van, biztos felújítgatnám :D. Sok sikert hozzá! Meg fogod szeretni ;)
2014. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Soós Máté Elemér válasza:
tejesen tökéletes elsö autónak nekem is ez van és tökletsen müködik hiba menetsen már egy éve
2014. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért mielőtt elindítjátok forgassátok meg a főtengelyt.Mert ha megszorult,és elindítjátok akkor kuka.Motor olajat érdemes cserélni egyből kitudja milyen szörnyek vannak már benne.Váltóolaj szintén,Természetesen szűrök(olaj,levegő)cserélni kell,nem azt csinálni hogy kimossuk gázolajba azt jó az,mert csak egy lada.Nem haragszik meg az autó ha raksz egy üzemanyag szűrőt a rendszerbe.Hát nem akarlak elszómóritaní de fékeid biztos beálltak,a fékmunka hengerek megdöglöttek.Ha szerencséd van akkor csak egy felújító készlet hozzá és máris meg tudsz állni.Mire mindent megcsinálsz vagy megcsináltatsz ezek azért nem kevés pénzbe lennének.Főleg ha nem te magad csinálod.Szóval tedd fel magadban a kérdést neked megérné e?Csak úgy jelzem feléd hogy ne le beszélni akarlak róla,jók a ladák.Az meg hogy nem alkalmassak a közlekedésre mert 2014-van,az baromság.Nekem 120-as skodám van és én is sok állás után vettem meg.(igaz az enyém garázsban állt
2014. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam hogy gyergya csere megint csak ajánlatos
2014. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vigyétek a bontóba. Amennyiért helyrehoznád, már kapnál valami kis Tico-t vagy Swiftet.
2014. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!