Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 cm3 4ütemű túramotort...

50 cm3 4ütemű túramotort keresek. Tudtok nekem valami jó ajánlani?

Figyelt kérdés

50cm3 ban létezik 2 személyes motor?


Enduro, supermoto, chopper motorok érdekelnének. sokat járok el fotózni, gondoltam veszek egy motort és azzal fogok eljárni. Most lettem 14 éves és le akarom tenni a jogsit.


Egyébként ha nem ,,dobálom'' ugratgatok stb. a motorral akkor mennyi pénzt igényel a karbantartása? Olvastam egy cikket hogy 8üzemóránként kel ezt meg azt cserélni, meg dugattyú 40üzemóránként stb... és hát ezeknek nem kevés az áruk. Azért akarok 4 üteműt, mert 1. túrázni szeretnék, 2. abból talán több 2 személyes motor van. 3. Nem kel benzint kevergetni, kevesebbet fogyaszt.



2014. aug. 18. 02:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ajjajj itt kezdődnek a gondok:D


Létezik 2 személyes, csak akkor le kell hogy vizsgáztasd, amihez szükségesek a motor papírjai. Ami egy 50-es esetében ritka. Kivéve ha újat veszel, de hül.ye aki új 50-est vesz. mennyi üzemóra? 8? Inkább 8ezer. 50-esbe a 4 üteműek s.zarok. és mind1 hogy 2 vagy 4 ütem, nem az folyásolja be hogy hány személyes a motor.

2014. aug. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Na, megpróbálok kicsit informatívabb lenni, mint az első...


50 cm3-es hengerűrtartalom mellett segmédmotorkerékpárokról beszélünk. Ennek vezetéséhez AM kategóriás jogosítvány szükséges.

Segédmotoros kerékpáron AM kategóriás jogosítvánnyal csak a sofőr utazhat, utast nem szállíthat.

Utast csakis motorkerékpáron, minimum A1-es jogosítvánnyal lehet szállítani. Van rá speciális lehetőség, hogy egy smkp-t "lerendszámozzanak" és műszaki vizsgára vigyék. Ez esetben már motorkerékpárnak fog minősülni (ha megfelel minden kritériumnak), kap rendszámot, szállíthat utast - de onnantól csak A1 jogosítvánnyal vezethető.


50 cm3-es motorokból nincs "túra meg chopper", mert túl kicsik, túl gyengék hozzá.

2 üteműből még vannak ilyen motor-utánzatok, de azok is gyengék még egy normális méretű felnőtthöz is, nem, hogy 2 személyhez - ráadásul aránytalanul drágák. Ezen felül vannak 2T robogók, de azok sem az erő bajnokai, legtöbbjük 60-70 km/h sebességre képes.

4 ütemből meg kb. csak robogó van, ami max. városi közlekedésre alkalmas, mert nincs 3 LE sem általában.


Amit te olvastál azok általában üzemórás (verseny) motorok. Nyilván a maximális teljesítmény érdekében ezek gyorsabban is kopnak. Az utcai használatra tervezett smkp-k 10-20e km-t simán elfutnak különösebb generál nélkül attól függően mennyire gondos a gazdájuk.


A 4t valóban kevesebbet fogyaszt (de olaj ugyan úgy kell bele, csak nem a benzinbe hanem a motorba), de gyengébb is a 2T-nél.

2014. aug. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50ccm,chopper? XDDDDdDdd
2014. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Röviden:

Túrázásra 50-es motor teljesen alkalmatlan, mert nem kényelmes, és nagyon lassú, egy 4T utazója 50-60 km/h körül van ha jó állapotban van a motor tehát gondolj bele, még a szomszéd várost is bő egy óra alatt éred csak el,sőt sok főúton nem is lehet segédmotorkerékpárral közlekedni, ezért alacsonyabb rendű kerülőutakat kel majd keresned, ami jelentősen növeli a menetidőt. Nem beszélve, hogy egy alacsonyabb rendű út a lelkedet is kirázza a helyéből. Egy óra alatt pedig érzéketlenre ülöd a sejhajodat kismotoron.

Utasszállítást leírták, legalább A1 jogsi kell hozzá, aminek a korhatára 16 év.


Közúti motoroknál azért nem üzemórákról beszélünk, az azért kicsit drága lenne :D Ahogy írták, sokezer kilométert el lehet menni nagy karbantartás nélkül.

2014. aug. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat! Esetleg motor típúsokat tudnátok írni? Amit eddig néztem keeway TX50; X-ray...
2014. aug. 18. 12:34
 6/20 anonim ***** válasza:
Aprilia SR50 Factory, ez megy 100 km/h-val is tartósan, persze a belpiacos olaszra gondolok, nem amit ide hoznak a hülye magyarnak. Továbbá 50 köbcentiben a 4ütemű motor annyira gyenge hogy nagyon, nincs is értelme. 500 köbcenti alatt 2T, füstöl, sokat eszik, de van benne erő és megy mint a rakéta
2014. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

# 6


Ja, álmaidban biztos megy 100-at tartósan :) Meg belpiacos olasz, jesszus, milyen sületlenségeket hordtok itt össze...

2014. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
utolsó, kicsit tájékozódj a témában. A legújjab fejlesztésű SR50-ek már képesek a 100 km/h-ra, továbbá a belpiacos gépek mindig jobbak mint amiket kiadnak külföldre...
2014. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, eléggé képben vagyok...


Óra szerint (valóságban max. 85-90) mennek is VÉGSEBESSÉGRE ennyit valószínűleg, nincs is ezzel semmi baj. Ez viszont rohadtul nem azt jelenti, hogy tartósan lehetne így használni. Messze nem. Próbálj meg a csoda géppel menni egy teli tankot így nyélgázon. Valószínűleg 1000 km után generál lesz a vége (ha nem előbb).


Olyan meg, hogy "belpiacos" nem létezik. Ügyes marketing fogás a buta parasztnak, aki elhiszi. Pont ugyan azt küldik Németországba és Magyarországra is, mint amit helyben árulnak.

2014. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ha végsebességen nyomatnám 10-15 km en az országúton a motort, lenne neki baja?
2014. aug. 24. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!