Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora karburátor kell egy...

Mekkora karburátor kell egy Minarelli AM6 50 köbcentis blokkhoz?

Figyelt kérdés
Van egy Minarelli AM6 blokkos enduro motorom egy Dellorto PHVA 12 mm-es karbival, de a motor erőtlen és a legmagasabb fokozatot nem tudom elváltani, mert egyszerűen nem pörög ki odáig. Lehetséges, hogy a 12 mm-es karbi túl kevés benyát adagol? Az alsóbb fokozatokban ki tud pörögni a motor rendesen.

2014. aug. 20. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


gyárilag 16-os van rajta, korábban az RV blokkokra 14-est tettek, a 12-es elég nevetséges, babettákon van ahhoz hasonló méretű szívószál karbi... :D

2014. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nem hittem a szememnek a gyári leírásban, de most már tudom akkor, hogy mi a gond. Az előző tulaj is megéri a pénzét azért.
2014. aug. 20. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:

a benzin levegő keverékkel semmi gond nincs valószínűleg, csak most olyan a motor, a 12-es torok miatt, mintha a gyári karbival max ~85%-ig húznád a gázt... levegő is kell a motornak nem csak benzin


2 előnye van a kicsi karbinak, hogy alacsonyabb lesz a fogyasztás, és jobban tudod szabályozni a motor fordulatszámát pl finom elinduláskor


haveromnak egy 24-es dellorto van a sendáján, üresben negyed gáznál 10 ezerig kiforog a motor, elég szar vele elindulni, mert picit húzol a gázon rögtön 10 ezren forog, de igazából az meg már feleslegesen nagy, mert menet közben a 2/3-ad és a csutka között szinte semmi különbséget nem érezni... ez azért van, mert a motor egyszerűen nem igényel már több levegőt, mint amennyit kb a 16-17,5 mm-es karburátorok át tudnak ereszteni csutka gázon

2014. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is azt vettem észre, hogy menne ez még, de egyszerűen nem elég a benzin, pedig teljesen megtekertem a fülét. Akkor most keresek egy nagyobb, mondjuk 17,5-es karbit, az nagyjából olyan, mint a gyári 16-os. Köszi a válaszokat!
2014. aug. 20. 23:09
 5/7 joco5582 ***** válasza:

Én úgy gondolom, ha menne még akkor az karburálás probléma. Ugyanolyan jol fog menni ez a karbi helyes fúvókákkal mint a nagyobb. Persze nagyobb torokátmérővel intenzívebb lesz a gyorsulás.

50es hengernél má a 19es torokátmérő is necces, nem hogy nagyobb. A matekot is le lehetne írni, de talán ha józan paraszti ésszel végiggondolod az alábbi példát akkor világos lesz. Beleszívsz a szívószálba, akkor van légáramlat igaz míg átpréselődik a levegő időbe telik. Ha megteszed ugyanezt nagyobb csővel pvc vízcső tudom is én, akkor könnyebben mozgatod a gázáramlatot igaz a gáz sebessége lecsőkken. Egy 6cm es csőbe ugyanennYi vákumot szívni lehet de akkor már alig van sebesség. Trolloktól elnézést, de remélem érzékelhető hogy nagyobb torokátmérőt felfúvókázni komoly kihívás, mert nem lesz meg a gázáramlás. Így lehet hogy egy extrem karbi rosszabb lesz u.a. a motoron főleg kis fordulaton.

Egy 17,19es karbi az ideális tuning ehhez a motorhoz.

Remélem segítettem.

2015. márc. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, hát jelenleg ott tartok vele, hogy sokat kap, mert a télre kérte a több benzint, majd be kell állítanom. Ennek ellenére nagyon szépen kipörgi az utolsó fokozatot is, elég jól is gyorsul. Néha vannak rossz napjai, például esőben, nagyobb hidegekben is, amikor nem akar úgy menni, ahogy kéne. 17,5-ös dellorto karbit kapott, 70 vagy 72 főfúvókával és a 12-es alapjárati csavarjával. Sok idő volt, mire sikerült tisztességesen beállítani, majd most tavasszal megint lesz egy kis kihívás benne, mert már nem kérne annyi benzint, amennyit eddig kért.
2015. márc. 8. 20:57
 7/7 joco5582 ***** válasza:
Jó választás. Egészséggel használd el :)
2015. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!