Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baja? Haza felé tartottam...

Mi a baja? Haza felé tartottam, és kanyarodásnál kopogó hangot hallottam előröl, de nem tudtam megállapítani, hogy jobb vagy bal oldalról jött.

Figyelt kérdés

Ezután a kormány elkezdett szitálni/rángatni. Utána abba hagyta és hazáig már csak a kopogó hang maradt meg.

A szerelő csak hétfőn ér rá megnézni. Mi lehet a baja? Esetleg féltengely? Mennyiből lesz meg kb a javítás?


2010. jan. 15. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekem hasonló volt, de nekem kanyarodásnál csinálta ezt, később megmár akkoris, amikor csak picit elmozdítottam a kormányt. ilyen kicsit fémes, kopogó hang volt. aztán kitört az első kerék menet közben, úgyhogy sokba volt megcsináltatni :S 70-80 ezer körül. tulajdonképpen előtte nemtom h mivolt a baja, mert a törés után szinte mindent kikellett ott cserélni.

légy óvatos, és vigyázz, nehogy így járj.

2010. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A féltengely nagyon gyanús... Én nem használnám a helyedben hétfőig
2010. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném,szerintem csak csapágy.Enyém is kopog (citroen),de mindenképp nézze meg a szerelő.Ha lehet ne használd addig,nehogy még rosszabb legyen.
2010. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Remélem nem történt semmi gond! :S


Köszönöm a válaszokat, ezek alapján biztos nem fogok vele menni! :S

2010. jan. 15. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Kanyarodáskor, ha gázadásra kopog, az akkor féltengelycsukló. Ha most kezdte el, akkor még elég sokáig fog menni, míg ki nem akad.


Ha a kormány szitált és rázott az más is lehet. pl sár száradt a felnire, és rázza egy bizonyos sebesség felet.


Lehet a kettő kombinációja, sáros helyen megálltál, feltekert a féltengely valami gazt, az kopogott, és még sár is került a felnibe.


Látni kellene. Futómű, ha nem volt elhanyagolva nem esik csak úgy szét.

Az hogy mennyi lesz a javítás sokmindentől függ. Autó típusa, kora, és hogy mi a baja :)

Majd meséld el, hogy mi volt a gond!

2010. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kopogás féltengely volt és 20000 ft-ba került a javítás (Suzuki Swift)
2010. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, ennyi lehetőség után kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a baja.. :S :P

Természetesen majd megírom!:)

2010. jan. 15. 15:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen típusú a verda?
2010. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Passat b3 (malac) 93'-as.


Már 95-óta nálunk van, ha jól emlékszem 2-3 éve már volt féltengely hibája, de ebben nem vagyok 100% ig biztos.

2010. jan. 15. 22:23
 10/11 anonim ***** válasza:

maximum ha nem az egyik fékbetétedből esett ki a ferodol...

nálam ez volt és irtózatos hangja volt kanyarodáskor ugyan az amit leírtál!csak nem szitált a kormány. ne félj cserélhettem a jobb első keréken minden fékhez tartozó alkatrészt tárcsát is...

2010. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!