Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan lehet megállapítani...

Honnan lehet megállapítani hogy Bal vagy Jobbkezes vagyok? Mert bal kézzel írok, és bal kézzel fogom a kanalat, de jobb kézzel dobok, és jobb kézzel vágok ollóval.

Figyelt kérdés

most akkor milyen kezes vagyok?

Mert bal kézzel írok,és bal kézzel fogom a kanalat,de jobb kézzel dobok(pl hógolyót),és jobb kézzel vágok ollóval.


2009. jan. 8. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Te "kétkezes" (nem kétbalkezes) lehetsz :-) valószínűleg egyforma mértékben használod a 2 kezedet, csak más-más dolgokra. Én zömében balkezes vagyok, olló kivételével, anyu balkezesnek született, átszoktatták, mert akkor még az volt a szokás, most mindkét kezét egyformán tudja használni.


Egyébként általában úgy állapítják ezt meg, hogy melyik kezedet használod gyakrabban, melyiket használod több dologra, és ha ez elbillen valamelyik irányba, akkor az.

Illetve van egy módszer, amit gyerekeknél alkalmaznak (főleg, ha nem tudják eldönteni, melyik kézzel tanítsák írni), valami apró szemes dolgot (babot, borsót, lencsét...) raknak oda kiválogatni 2 kupacba, és amelyikben több van, arra az oldalra dől a mérleg, és azzal a kézzel fog írni, azt a kezét fogja többet használni.

2009. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gyógypedagógusok meg a pszichológusok úgy állapítják meg ,hogy eldobnak valamit előre és amelyik kezeddel reflexből utána nyúlsz az a domináns. De egyébként ha nem vagy átszoktatott az író kezed a domináns.
2009. jan. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!